Tuletõrjujad kustutamas Bingenis asuvat pagulaste majutuskeskust. Foto: Thorsten Gerhardt, AFP/Scanpix

Süüriast pärit põgenik võttis omaks, et süütas 7. aprillil Saksamaal Reini-äärses Bingenis pagulaste varjupaigaks muudetud hotelli ning sodis hoone seinale haakriste, et jätta mulje paremäärmuslikust pagulasvastasest kuriteost, vahendab portaal The Local.

Immigrandi sõnul süütas ta hotelli protestiks viletsate elamistingimuste ja nigelate tulevikuväljavaadete vastu. Väidetavalt tahtis ta haakristide seinale sodimisega uurijaid eksitada.

Suitsu sissehingamise tõttu sai kannatada mitu pagulaskeskuse asukat ja kaks tuletõrjujat. Hoone süüdanud immigrant on vahistatud ja teda ootab ees kohus.

Kui möödunud aasta septembris süüdati Eestis Vao külas asuva varjupaigakeskuse otsasein, taunisid mõned Eesti poliitikud seda kui potentsiaalset massimõrva.

"Ligi 70 magava inimese, sealhulgas laste, kodu süütamine keset ööd on ränk kuritegu, millesse tuleb suhtuda väga tõsiselt. Tegemist on potentsiaalse massimõrvaga. Politsei ja prokuratuur peavad tegema kõik, et kurjategija(d) välja selgitada," teatas Euroopa Parlamendi liige ja endine välisminister Urmas Paet.

Vao põlengu süüdlane on siiani leidmata.

Loe lähemalt siit.