PPA Tammsaare teenindus. Foto: PPA

Objektiivi poole pöördus murelik lugeja, kelle sõnul vaatab lapsele politsei- ja piirivalveameti (PPA) e-teenindusest ID-kaarti tellides endiselt vastu sõnakasutus “vanem”, mitte “ema” ja “isa”. PPA selgitusel plaanitakse olukorda siiski peagi muuta.

Mäletatavasti puhkes mullu aprillis poleemika selle üle, et PPA kaotas lapsele esmakordse passi taotlemise ankeedist ära terminid “ema” ja “isa” ning asendas need terminiga “vanem”. Toona suvel vahendas Delfi rahvastikuminister Riina Solmani teadet, et tema initsiatiivil on muudatus tagasi pööratud.

“Tegin muudatusettepaneku nimetuste “vanem 1 ja 2” asemel tuua “ema” ja “isa” ankeeti tagasi, sest olen seisukohal, et ametlikes dokumentides peab alati võimalusel olema välja toodud see, kes on lapse ema ja kes lapse isa,” kirjutas Solman Facebookis.

Nüüd andis aga murelik lugeja Objektiivile teada, et “vanem” on uuesti kasutuses.

PPA: sõnakasutus on muutmisel

PPA identiteedi ja staatuse büroo valdkonna koordineerija Marit Abram selgitas Objektiivile, et alates 2017. aasta juunist, kui lapsele ID-kaardi elektroonne taotlemine võimalikuks sai, on seal püsivalt olnud kasutusel termin “vanem”.

Selgub, et Solmani initsiatiivil tehtud muudatus puudutas ainult PPA teeninduses kohapeal täidetavat ankeeti.

Hiljem selgitas PPA pressiesindaja Britta Sepp, et “vanem” kaob siiski ka e-keskkonnast. “Et ühtlustada ankeetides kasutatud termineid, on iseteeninduses muudatuste tegemine PPA arendusplaanides,” sõnas ta.