Vaade terrorirünnaku toimumiskohale Nizzas. Foto: Scanpix

Neljapäeva lõuna ajal tappis "Allahu Akbar" karjuv moslemi terrorist Prantsusmaa Nizza linna Notre Dame'i kirikus kolm inimest ja lõikas maha neist ühe naise pea. 

Eraldiseisvas intsidendis lasti Avignoni lähistel asuvas Monfaveti väikelinnas politseinike poolt maha püstoliga vehkiv ja samuti "Allahu Akbar" karjuv islamist, vahendab Reuters.

Saudi Araabias Jeddah linnas arreteeriti neljapäeval kohalik meesterahvas, kes ründas ja vigastas Prantsusmaa konsulaadi valvurit, kelle vigastused ei ole eluohtlikud. 

Nizza linnapea Christian Estrosi, kes nimetas rünnakut terrorismiks, teatas Twitteris, et rünnak leidis aset Notre Dame'i kiriku lähistel ja see sarnanes õpetaja Samuel Paty pea maha lõikamisega, mis toimus vähem kui kaks nädalat tagasi Pariisis.

Estrosi sõnul karjus ründaja kogu aeg "Allahu Akbar" ja jätkas hüüdmist isegi peale vahistamist.

Üks inimene, kes tapeti kirikus, oli arvatavasti kiriku valvur. Üks haavata saanud naine üritas kirikust põgeneda ja peitis ennast 19. sajandist pärit uusgooti stiilis kirikuhoone vastas asuvasse baari, kuid suri hiljem saadud haavadesse.

"Kahtlusalune noaga ründaja sai kinnipidamisel politsei poolt haavata, ta on elus ja ta viidi haiglasse," rääkis Estrosi ajakirjanikele.

Estrosi sõnul on tegemist viimase piisaga. "Prantsusmaa peab rahuaja seadused kõrvale heitma ja islamo-fašismi oma territooriumilt minema pühkima," rääkis linnapea.

Sündmuskoha on ümber piiranud täisrelvastuses politseinikud.

Estrosi sõnul külastab Nizzat ka Prantsusmaa president Emmanuel Macron.

Politsei sõnul on surma saanud kolm inimest ja mitmed on vigastatud. Politsei allikate sõnul lõigati ühel naisel pea maha.

Hollandi juhtiv parempoliitik Geert Wilders kirjutas rünnaku peale Twitteris: "Jälle. Süütuid inimesi tapetakse ja raiutakse nende päid maha. Nii kaua kui me islamit ei peata ja kõiki vägivaldseid islamofašiste välja ei viska, juhtuvad sellised barbaarsed teod."

Toimetas Karol Kallas