Prantsusmaa presidendiks valitud Emmanuel Macron. Foto: Scanpix

Prantsusmaa presidendivalimised on ülekaalukalt võitnud globalist ja endine Rothschildi pankur Emmanuel Macron, kes kogus esialgsetel andmetel üle 60 protsendi häältest. Ühtlasi tähendab see Euroopa-vaenulike jõudude võitu.

Euroopa Ülemkogu eesistuja Donald Tusk juubeldas Twitteris: "Õnnitlused Prantsusmaa rahvale, kes hääletasid vabaduse, võrdsuse ja vendluse poolt ning libauudiste türannia vastu."

Endine Briti peaminister Tony Blair kuulutas hiljaaegu, et "need valimised võivad osutuda tõeliseks võiduks globaalsema lähenemise jaoks poliitikas." Ta jätkas: "Ma usun, et see vaim, mida Macron esindab, leiab vastukaja kõikides Euroopa maades ja laiemalt kogu Läänes."

Breitbart.com vahendab, et valimiskaotuse vastu võtma pidanud Marine Le Pen lubas, et võitlus globalismi vastu jätkub, ja kutsus kõiki patrioote Rahvusrindega ühinema. Samas märkis Le Pen, et parteil on aeg tõsiselt uueneda.

Marine Le Peni pooldajad pööravad nüüd pilgud järgmisel kuul toimuvatele parlamendivalimistele, lootes saavutada edu. Küll aga kavandavat Rahvusrinne nimemuutust.

Briti Iseseisvuspartei endine juht Nigel Farage õhutas Marine Le Peni edasi võitlema, et võita presidendivalimised järgmisel korral: "Macron pakub veel viis aastat ebaõnnestumist, rohkem võimu EL-ile ja avatud piiride jätkumist. Kui Marine sellest kinni haarab, võib ta 2022. aastal võita."