Foto: Piqsels

Prantsusmaa kirdeosas asuvate Nittingu, Voyeri ja Hermelange'i külade algkooli üks klass pääses sulgemisest, kuna puudu olevate õpilaste asemele asusid lambad. 

Prantsusmaa koolibürokraatia nõuab, et algkooli pidamiseks (viis esimest klassi) peab selles õppima vähemalt 98 last. Nitting-Voyer-Hermelange'i koolipiirkonnas on eriloa alusel lubatud pisut väiksema arvu õpilastega algkooli kõiki viite klassi pidada alates 2021. aastast. Käesoleval aastal otsustas koolide inspektor, et ühte klassi, juhul kui nõutud arvu õpilasi kokku ei saada, ei avata ja õpilased jagatakse teiste klasside vahel, vahendab DW.

Pahased lapsevanemad leidsidki neli uut õpilast. Uute õpilaste nimed on John Deere, Valériane Deschamps, Phil Tondus and Marguerite Duprès. Kõik neli on lambad. "Õpilased" eraldas koolile kohalik talupoeg, kes koos ühe lapsevanemaga esitasid koolipiirkonnale vajalikud dokumendid. 

Kummalisel kombel on selline lahendus Prantsusmaa haridusbürokraatias lubatud.

Kohalikud näevad keskvõimu klassi sulgemise soovi taga "sõda maapiirkondadega" ja kui hetkel üritatakse probleeme lahendada huumoriga, siis poliitikute sõnul on lapsevanemad vajadusel valmis jõulisemateks tegevusteks.

Toimetas Karol Kallas