Foto: Scanpix

Vägivald politsei ja päästjate vastu hakkab võtma tsiviilkonflikti mõõtmeid.

Limoges linnas toimus ettevalmistatud varitsus ja rünnak päästjatele ning politseile, kes olid saanud väljakutse põleva auto juurde. Intsident toimus vaid mõned nädalad pärast seda, kui 80 inimest ründasid politseijaoskonda Champigny-sur-Marnes, kirjutab Breitbart. Kokku kestis Limoges rünnak ligi neli tundi, mille jooksul süüdati veel mitmeid autosid põlema.

Nn no go zone's elavate sisserändajate taktikaks on tekitada põleng ja seejärel eelnevalt ette valmistatud kohas rünnata politseid ja päästjaid Molotovi kokteilide, ilutulestiku rakettide ja kividega. Taoline geriljataktika kasutamine on viimasel ajal aina sagedasem. 

Vägivald linnades ja eriti piirkondades, kuhu politsei ei julge enam minna, on muutunud Prantsusmaal üheks peamiseks probleemiks niivõrd, et räägitakse juba võimalikust tsiviilkonfliktist. Hauts-deFrance'i regiooni kohaliku volikogu president Xavier Bertrand on üks neist, kes ohule tähelepanu on juhtinud. 

"Täna on reaalne tsiviilkonflikti oht," sõnas Bertrand. "Vabariigi president peab tegema kõik selleks, et seda vältida ja see nõuab loobumist kriminaalkuritegudest, mille eest ei karistata. Igale teole peab olema tagajärjeks lõpuks sanktsioon."

Harris Interactive'i  poolt läbiviidud küsitluse kohaselt pooldab ligi 49 protsenti prantslastest sõjaväe kaasamist korra ja turvalisuse taastamisse.

Toimetas René Allik