Prantsusmaal tõstab pead tsiviilvastupanu "homoabielu" seadusele – mitu linnapead on teatanud, et keelduvad nn homoabielude sõlmimisest.

Nagu eelnevalt on hoiatatud, toob sotsialistide poolt ühiskonnale mõistusevastaste ideoloogiliste manipulatsioonide pealesurumine kaasa ühiskonan lõhestumise ja avaliku võimu autoriteedi mõranemise.

Michel Villedey: kui on vaja minna vangi, siis ma ka lähen!

Le Parisien’ile antud intervjuus teatab Angers’i lähedal asuva linna Thorigné d’Anjou linnapea Michel Villedey, et ta keeldub samasooliste "abielude" sõlmimist. Hr Villedy selgitab oma seisukohta järgmiste sõnadega:

"Küsimus on südametunnistuse vabaduses. Ma austan seadusi… välja arvatud siis, kui need sunnivad inimesi käituma viisil, mis on vastuolus südametunnistusega. Kui ma pean minema vangi, siis ma ka lähen!"

Oma intervjuus raadiole France Inter ütles hr Villedy, et "See seadus haavab ühiskonda ja väga suurt osa Prantsusmaast […]. Mina ütlen sellele "ei". See on seadusevastane, nad panevad mind vangi, aga ma ei karda selle pärast, mida nad minu käitumisest arvavad. Ma ei ole mõni väikemees, kes mõttetusi otsustavale presidendile takka kiidaks."

Jacque Remiller: Ma keeldun samasooliste abielusid sõlmimast!

Ka suuruselt teise parlamendierakonda kuuluv Vienne’i linnapea Jacque Remiller ütles oma intervjuus Le Figaro’le, et samasooliste abielude sõlmimine on tema südametunnistusega vastuolus.

"Nad võivad mind kohtusse kaevata," teatas linnapea. "Las nad siis teevad seda. Linnapead on samuti kodanikud ja ka neil on õigus oma arvamust väljendada."

Hr Remiller kinnitas, et kuna tema valimisprogrammis oli põhirõhk perekonnal, siis jääb ta sellele ja oma valijatele truuks. "Minu jaoks tähendab abielu meest ja naist […] Ei ole midagi ilusamat kui perekond. Ma ei ole tuulelipp!"

"President Francois Holland on täna kaheks jaotunud Prantsusmaa kapten. Esinedes linnapeade kongressil ligi 15 000 omavalitsusjuhi ja nende asetäitjate ees, kuulsin ma teda kinnitavat, et ta jätab omavalitsusjuhtideks valituile südametunnistuse vabaduse. Ma saatsin talle reedel kirja nõudmisega, et ta oma sõnadest kinni peaks," ütles hr Remiller.

Allikas: www.lesalonbeige.blogs.com