President Putin rõhutas oma jõululäkituses kristlike väärtuste ja perekonna olulisust

President Vladimir Putin jõulujumalateenistusel Pühade Siimeoni ja Hanna kirikus Sankt Peterburis. Foto: Aleksei Nikolski, Sputnik via AP/Scanpix

Venemaa president Vladimir Putin osales jõulupühal südaöisel jumalateenistusel Peterburi Püha Siimeoni ja Naisprohvet Hanna kirikus ning rõhutas oma jõululäkituses kristlike väärtuste ja õigeusukiriku olulisust.

Putin õnnitles pühade puhul õigeusklikke kristlasi ning kõiki jõule tähistavaid Venemaa kodanikke ning rääkis traditsiooniliste väärtuste olulisusest, vahendab Postimees.

"See püha annab miljonitele usklikele rõõmu ja lootust, toob nad tagasi vaimsete lätete ja traditsioonide juurde ning ühendab rahvast meie riigi sajanditevanuse kultuuripärandi igaveste kristlike väärtuste ümber," lausus Venemaa president.

Samuti pööras president Putin oma läkituses tähelepanu perekonna institutsiooni tugevdamise vajadusele ja olulisusele.

https://www.youtube.com/watch?v=h0_68Ci17FI

"Tohutut, tõepoolest unikaalset rolli mängib kõrgete eetiliste, moraalsete väärtuste ja meie rikka ajaloolise ja kultuuripärandi hoidmisel Vene õigeusukirik, teised kristlikud konfessioonid. Nad teevad üha tihedamat koostööd riigi ja ühiskondlike organisatsioonidega hariduse, valgustuse ja heategevuse nimel, perekonna institutsiooni tugevdamiseks ja noore põlvkonna kasvatamiseks," märkis president.

"Soovin õigeusklikele kristlastele ja kõigile jõule tähistavatele Venemaa kodanikele tervist, edu ja heaolu," lõpetas Putin oma läkituse.

Venemaa riigitelevisioon tegi aga samal ajal otseülekande Moskvas Lunastaja Kristuse katedraalis toimunud jõulujumalateenistusest, mille viis läbi Vene Õigeusu Kiriku juht patriarh Kirill. Teenistusest võttis osa peaminister Dmitri Medvedev ning samuti paljud parlamendi ja valitsuse liikmed, vahendab raadio Vaba Euroopa.

Vene õigeusu kiriku juht patriarh Kirill ärgitas omalt poolt teleusutluses rahvast osalema märtsis toimuvatel Venemaa presidendivalimistel, nimetades seda väga tähtsaks. Patriarh kiitis ka valimistel kandideeriva Putini rolli Süürias ja hoiatas sotsiaalse lõhestatuse eest.

Lisaks Venemaale tähistati eile jõulupüha Valgevenes, Montenegros, Ukrainas, Kreekas, Serbias, Kasahstanis, Makedoonias, Etioopias, Eritreas, Egiptuses, Iisraelis, Gruusias, Moldovas, Bulgaarias ja Rumeenias.