Eesti Ekspressi toimetaja, Tallinna Ülikooli õppejõud ja saate "Keskpäevatund" juht Priit Hõbemägi. Foto: Mihkel Maripuu, Postimees/Scanpix

Abikaasade ühise tuludeklaratsiooni ärakaotamise plaan on väga perekonnavaenulik ning on üllatav, et sellise ideega on tulnud välja koalitsioon, mis püüab endast jätta perekonna ja väiksema sissetulekuga inimeste suhtes sõbralikku muljet, leiab tuntud ajakirjanik Priit Hõbemägi.

“Mind ajab abikaasade ühise tuludeklaratsiooni ärakaotamise plaan täiesti marru,” ütles Hõbemägi Raadio Kuku saates “Keskpäevatund” ja lisas, et tegu on märgiliselt täiesti vale, nõmeda ja lausa idiootliku sammuga, mille kaitsmise pärast kaotas ta rahandusminister Sven Sesteri vastu igasuguse lugupidamise.

“Ma ei saa aru, kes seda asja seal tagant ajab. Kui see on IRL, siis palun pange pillid kotti ja tehke oma perepoliitikat kuskil mujal – saage kuskil talus kokku ja rääkige nendest asjadest mõnusalt omavahel, aga ärge tulge enam riiki juhtima,” lajatas Hõbemägi ja lisas, et püüab IRL-i niisugusele käekäigule sellisel juhul omalt poolt kaasa aidata.

“Ma tahaks tõesti aru saada, kes on selle plaani taga. Tihtipeale on võimalik aru saada, mis asja ajab Ossinovski, aga kustkohast see ühise tuludeklaratsiooni ärakaotamine välja kargas, vot sellest ma pole siiani aru saanud. Olge nüüd mehed ja öelge see ausalt välja,” rääkis Hõbemägi.

Varem Eesti Ekspressi peatoimetajana töötanud ja praegu Tallinna Ülikoolis õppejõuna tegutseva Hõbemäe sõnul on abikaasade ühisdeklaratsiooni ärakaotamise plaan “väga perekonnavaenulik” ning on üllatav, et selline idee lähtub koalitsioonist, mis püüab jätta muljet, nagu oleks perekondade ja väiksemate sissetulekutega inimeste poolt.