Foto: Wikimedia Commons

Ülemiste Citys toimus täna isadepäeva konverents, mille paneeldiskussioonil “Kes tohib kellega abielluda?” ütles riigikogu liige ja erakonna Isamaa peasekretär Priit Sibul, et kahe täiskasvanu suhet ei peaks reguleerima ning et tema samasooliste abielu ei toeta, vahendab Postimees.

“Kooseluseadusega lükati ühiskond uppi,” leidis Sibul. “Lõppeesmärk on olnud see, et abielu institutsiooni muuta, aga seda ei tohiks muuta. Mina ei toeta samasooliste abielu,” ütles Sibul veendunult.

“Abielu on minu jaoks institutsioon, mis lähtub traditsioonist, seepärast on ka täna arutelu, et abielu peab olema põhiseaduse kaitse all. Perekonnaseadus ütleb, et abielu sõlmitakse mehe ja naise vahel,” selgitas Sibul.  

Talle tundub ebamõistlikuna, et riik püüab kõike reguleerida. “Reguleerida tuleb seadustega nii vähe kui võimalik. Meile on rahvusriigina oluline, et perekond on ühiskonna alustala ning mehe ja naise liit on ainuke loomupärane liit, kust saavad järglased sündida,” leidis Sibul. Tema sõnul ei peaks kahe täiskasvanu suhet reguleerima ning kui keegi tahab äri teha, on selleks kõik võimalikud lepingud olemas.

Toimetas Martin Vaher