Harvardi ülikool viis oma mees- ja naiskoori niikaugele, et mõlemad avasid uksed vastassoo esindajatele, vahendab LifeSiteNews viitega Breitbartile – kuigi kampuses ei puudu segakoor.

Aastal 1858 asutatud meeskoor Harvard Glee Club ja naiskoor Radcliffe Choral Society (1899) on nõtkutanud põlvi dekaan Rakesh Khurana tahte ees, kes on käesolevaga valmis karistama tudengeid, kes söandavad liituda end üheainsa sooga piiravate klubide, seltside ja organisatsioonidega.

Kes iganes käsku eiraks, ei saaks kandideerida liidripositsioonile ei spordimeeskondades ega üheski ülikoolilinnakus tegutsevas koosluses.

Samuti ei saaks neid soovitada teadusprogrammide liikmeteks või stipendiumite saajateks.

Kuigi mees- ja naishääli on ajalooliselt ikka eristatud ning koorimuusikatki kirjutatakse daamide puhul sopranitele ja altidele – ning härrad liigituvad tenoriteks, baritonideks ja bassideks –, on ärahirmutatud kollektiivid otsustanud kohanduda.

"Ma mõtlen, et mõnda aega tundus meile, et meie organisatsioon peaks koosnema ainult meestest, tulenevalt meie poolt esitatud muusika olemusest," tunnistas Glee Clubi president Connor Horton, kuid väljendas lootust, et muutus ei mõjuta oluliselt koori muusikat ega kultuuri.

Avalehe foto: Scanpix

Orkester dissonantsis konservatiivse dirigendi tõttu