Progressiivsed pastorid Clevelandi abordikliinikut õnnistamas

Rühm progressiivseid protestantlikke vaimulikke korraldas Clevelandis 8. oktoobril avaliku ürituse, mille käigus "õnnistati" üks abordikliinik. Selle tegevusega on kavas jätkata kogu osariigis.

Aktsiooni eestvedaja, metodistipastor Laura Youngi arvates on abordikliinikute ees alailma protesteerivad abordivastased oma usu poolt eksitatud.

"Ristiusk, nagu enamik teisi religioone, on rajatud armastusele. On kohutav vaadata protesteerijaid, kes väljendavad hukkamõistu ja viha, põhjendades seda usuga. Kas nii armastatakse Jumalat? Kas nii armastatakse ligimest kui iseennast?" küsib Laura Young abordivastastelt.

Pastoress Young ja tema mõttekaaslased loodavad, et õnnistamine kaitseb abordikliinikut vihajutlustajate vastu ning samas julgustab neid, kes kliiniku teenuseid vajavad. Seltskonnal on kavas õnnistada ka teisi Ohio osariigi abordikliinikuid.

Youngi sõnul õhutavad usulised rühmitused naistevastast viha ning äärmusparempoolsed usutegelased on kaaperdanud poliitilise diskussiooni. Abordikliiniku õnnistamise kaudu tahetakse julgustada progressiivseid usuliidreid avalikult sõna võtma.

"Mu süda murdub, kui mõtlen, et kogu riigis kirikupingis istuvad naised tunnevad häbi, uskudes, et nad on oma valiku tõttu neetud," räägib Young. "Kuulen telefonis korduvalt seda küsimust. "Kas ma lähen põrgusse?" Kuid selle asemel Jumal toetab naisi kõiges selles."

Loe lähemalt siit ja siit.

Uudis: Meie Kirik/Objektiiv