Ühendriikide justiitsministeeriumis ei teeni enam leiba sotsialist-aktivist Allison Hrabar, kelle loetud päevad tagasi võttis vahele uuriv ajakirjanduslik projekt Veritas.

Varjatud kaamera ees jutustas aktivist, kuidas ta seestpoolt president Donald Trumpi administratsioonile vastutööd teeb, kirjeldades ühtlasi potentsiaalselt ebaseaduslikku riigiraha kasutust poliitilistel eesmärkidel.

“Ma võin kinnitada, et ta ei tööta enam siin,” ütles meilitsi väljaandele The Epoch Times justiitsministeeriumi pressiesindaja.

Organisatsiooni Democratic Socialists of America (DSA) liikme ja organisaatorina tõusis Hrabas esmakordselt rambivalgusse, kui ajas koos seltsimeestega ühest Washingtoni restoranist välja sisejulgeolekuministri Kristjen Nielseni.

DSA ridadesse imbunud ajakirjanike ees hooples aktivist sellega, et “tööl [justiitsministeeriumis] on palju juttu sellest, et nagu kuidas me seestpoolt vastupanu saame osutada. Meil on palju nagu sellist vastutööd, saate aru.”

Ministeeriumis juristi abina töötanud Hrabar kirjeldas samuti, kuidas ta mõnikord tahtlikult tööga venitab, et kahju tekitada.

Ta rääkis ka sellest, kuidas nad on valitsuse vahendeid kasutades teinud auto registreerimisnumbri alusel kindlaks isikute koduseid aadresse, et neid maja ees ahistada.

Projekt Veritas on alustanud uue nn süvariigi tegevust paljastavate videote seeriaga, mida saab vaadata muuhulgas nende veebilehe vahendusel.

Kongressi liige kutsus avalikult ahistama Trumpi administratsiooni töötajaid