Illustratsioon: Bigstockphoto.com

Soomes andis naispiiskop 16-aastasele poisile üle "aasta homo" auhinna, Glasgow's loeti kirikus ette koraani, Eestis ja mõnes teises riigis on kohtud rakendatud homoagenda vankri ette – seekordses raadiosaates "Räägime asjast" osales Mart ja Martin Helme külalisena Objektiivi peatoimetaja Veiko Vihuri.

Vihuri sõnul läbib võitlus liberaalsuse ja konservatiivsuse vahel kõiki institutsioone ühiskonnas, ka kirikuid. Revolutsioonilise liikumise eesmärk on saavutada täielik, piirideta vabadus – paistab, et seda suundumust suudab "ravida" üksnes islam.

Martin Helme sõnul on dekadentlikud ühiskonnad määratud ajaloo areenilt kaduma.

Veiko Vihuri hinnangul võib kohtute poliitilist aktivismi pidada liberaalse demokraatia kriisiks – kui kohtuvõimu kaudu hakatakse looma norme ja muutma moraalireegleid, siis ei saa see olla osa demokraatiast. Martin Helme nimetas kohtu tegevust võimu usurpeerimiseks.

Saate teises pooles oli juttu Eesti välispoliitikast, veel kord EAS-ist ja ka burkakeelust.

Martin Helme sõnul Eestil ei ole oma välispoliitikat – on suured kõrvad, millega kuulatakse, mida teised arvavad. Mart Helme lisas, et Eesti välispoliitikas on vaid kaks pidepunkti – Euroopa Liit ja NATO –, kuid ei ole mingisugust innovatiivsust. Vana maailmakorraldus on kokku varisenud, kuid Eesti klammerdub ikka veel selle külge, tõdes Mart Helme.

Saadet saab järelkuulata siin.