Immigrandid kaatril. Foto: Wikimedia commons

Pühapäevases raadiosaates „Räägime asjast“ lubasid Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna juhtfiguurid Mart Helme ja Martin Helme teha kõik, mis võimalik, et väärata ÜRO rändepakti ehk Marrakechi leppe allkirjastamine Eesti presidendi poolt. Samuti kutsusid nad üles Eesti avalikkust kiiresti mobiliseeruma.

Martin Helme sõnul on Marrakechi leppega seonduv õpikunäide sellest, kuidas globalism end valelikkuse ja salalikkuse abil kehtestab.

Mart Helme osutas, et tegemist on järjekordse sammuga selles suunas, et tasalülitada rahvusriikide suveräänne otsustusõigus ja nende rahvaste tahteavaldus, ning et seda tehakse äärmiselt salakavalalt rahvaste seljataga.

Martin Helme juhtis tähelepanu asjaolule, et rändepakti näol pole tegemist rahvusvahelise lepinguga, mistõttu ei pea seda tooma riigikogusse ratifitseerimisele. Endine diplomaat Mart Helme märkis, et dokumendile on pandud diplomaatias ja rahvusvahelises praktikas täiesti enneolematu nimetus – compact.

Eesti nimel peaks sellele kokkuleppele allkirja andma president Kersti Kaljulaid.

„Me astume omalt poolt kõikvõimalikud sammud, et see allkirjastamine ära nullida,“ lubas EKRE esimees Mart Helme.

„Tegelikult on praegu vaja kiiresti avalikkusel mobiliseeruda selle vastu,“ lisas omalt poolt Martin Helme, kelle hinnangul on kõnealuse leppe eesmärk see, et sisserändajatel oleks hea mistahes riigis, kuhu nad saabuvad.

„Peame andma neile tasuta arstiabi, tasuta hariduse, tasuta õigusabi nende enda keeles,“ ütles Martin Helme.

„Mis on kõige jälgim osa seal, on diskrimineerimisvastane peatükk, kus riigid võtavad endale kohustuse tegeleda avaliku ajupesuga selle jaoks, et ei toimuks mingisugust immigratsioonivastast või immigrantide vastast meelsuse kasvu või meelsuse väljendust. … Ehk siis Marrakechi lepe nõuab, et kõik riigid peavad kehtestama oma riigis tsensuuri, et immigratsiooni teemal ei oleks võimalik kriitiliselt sõna võtta,“ jätkas Martin Helme.

Mart Helme sõnul loodeti see lepe vaikselt alla kirjutada ja panna rahvas fakti ette, et „nüüd on tehtud ja teil ei ole enam kobiseda midagi – mis on äärmiselt alatu, mis näitab ikkagi, missugune reeturite kamp istub meil Stenbocki majas, istub meil Kadriorus, istub meil välisministeeriumis, istub meil ka riigikogus.“

Suursaadik Helme hoiatas, et nüüd on välja mõeldud manööver, millega allkirjastamist legaliseerida – nimelt põhjendus, et ÜRO rändepakt pole riikide jaoks siduv, vaid soovituslik. Sellega püütakse põhja lasta vastuväited.

„See on järjekordne reeturite alatu trikk, millega loodetakse pahameel hajutada,“ nentis Helme.

Mart Helme hinnangul on üks rumal ja lühinägelik põhjus, miks Kersti Kaljulaid ja Eesti eliit soovib rändepaktiga ühineda, soov, et Eesti saaks ÜRO julgeolekunõukogu mittealaliseks liikmeks, kuna see tõstvat Eesti autoriteeti ning Eesti olevat siis otsustajate hulgas.

„Aga selle nimel, et seda saavutada pooleteiseks aastaks, oleme me valmis võtma kaela niisuguse rahvuse hävitamise tööriista, mis jääb kestma igaveseks,“ nentis Mart Helme.

Martin Helme hinnangul on Marrakechi leppe allkirjastamine Eesti põhiseadusliku korra vastane tegevus.

Saade „Räägime asjast“ on eetris igal pühapäeval Tre Raadios, raadios Ring FM ja Kuressaare Pereraadios – hommikul kell 11.00 ja õhtul kordusena kl 21.00. Saadet saab järelkuulata siit.

Kokkuvõtte koostas Veiko Vihuri