Martin Helme rahvakohtumisel Kuressaares 29. mail 2024. Foto: Veiko Vihuri

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimees Martin Helme kutsub kõiki konservatiivide toetajaid üles võtma pühapäeval, 9. juunil, osa Euroopa parlamendi valimistest ning hääletama kindlasti valimisjaoskonnas pabersedeliga, et mitte lasta manipuleerida e-häältega. Koju jäämine annab võimaluse teie elektrooniline hääl käiku lasta, rõhutab Helme.

Martin Helme sõnul näitavad erinevad uuringud ja analüüsid, et EKRE on lähedal kahele kohale (seitsmest Eestile ette nähtud saadikukohast Euroopa parlamendis). Möödunud nädalal avaldatud uuringu järgi lahutavad EKRE-t kahest kohast vaid mõned tuhanded hääled.

„See tähendab seda, et kõik meie toetajad, kes kunagi on meie poolt hääletanud ja meid toetanud, peaksid ennast kätte võtma ja minema eurovalimistel valima, sest koju jäämine annab võimaluse teie hääl e-valimise süsteemis käiku lasta," ütles Martin Helme.

„Kui kõik sada tuhat inimest, kes meie poolt riigikogu valimistel hääletasid, tuleks välja ja hääletaks nüüd eurovalimistel, siis me saaksime kolm kohta," märkis Helme, nentides samas, et eurovalimistel on valimisaktiivsus tavaliselt väiksem kui riigikogu valimistel.

„Nüüd tuleks küll kõigil meie toetajatel see pingutus teha, kindlasti ise valimas ära käia, aga kindlasti ka masseerida kõiki oma tuttavaid, sõpru, sugulasi," rõhutas ta.

Mart Helme sõnul võivad inimesed küsida, mis sellest muutub, kas EKRE saab Euroopa parlamendis ühe või kaks kohta. Ta selgitas, et praegu on tõesti selline ajalooline moment, kus on väga oluline, et Euroopa rahvusriikide suveräänsust pooldavad jõud saaksid europarlamendis sellise jõuõla, et liberaalidel ei oleks enam võimalik turbotempoga Euroopa föderaliseerimist ja rahvaste tahtmisest üle sõitmist ellu viia.

„Praegu on see momentum. Ja selle pärast pingutab loomulikult ka liberaalne leer, et vähemalt siin Eestis nurjata suveräniteeti pooldavate jõudude tugevnemine," ütles Mart Helme.

Martin Helme lisas, et kui rahvuslaste blokk Euroopa parlamendis peaks saama suuruselt teiseks, siis on võimalik hakata globalismi blokeerima hoopis teise jõuõlaga. Aga isegi kui jäädakse kolmandaks, on neil n-ö blokeeriv vähemus väga paljudes küsimustes.

Toimetas Veiko Vihuri