Monika Helme, Martin Helme ja Mart Helme EKRE suvepäevadel Valgemetsa puhkekeskuses. Foto: Scanpix

Rahvuskonservatiivide liidrid Mart Helme ja Martin Helme peatusid pühapäevases raadiosaates "Räägime asjast" Eesti Ekspressi artiklil "EKRE sisekonflikt: mis saab, kui homoküsimus ei ole enam partei enamusele tähtis?" ja nimetasid absurdset juttu sellest, nagu lõõmaks EKREs sisetüli homode pärast, täielikuks väljamõeldiseks.

"Mikk Salu, kes on selle artikli kirjutanud, spekuleerib selle üle, et kumba me rohkem oleme – kas konservatiivid ja teatud moraalsete väärtuste eest võitlejad, või rahvuslased. Et need kaks asja nagu ühe mütsi alla ei mahu. Meil väga hästi mahub," rääkis Mart Helme.

"Vihje on nimes – me oleme rahvuslased ja konservatiivsed rahvuslased," märkis Martin Helme, viidates mõistele "rahvuskonservatiiv".

Martin Helme sõnul on rahvuslus identiteedi, mitte maailmavaate küsimus. Helme hinnangul on ka paduvasakpoolseid rahvuslasi, kes on ikkagi rahvuslased.

"Meie erakond on parempoolne rahvuslik erakond, lisaks sellele me oleme konservatiivne rahvuslik erakond," ütles Martin Helme ja lisas, et nende erakonna ridadesse kuulub ka kristlikke konservatiivne – EKRE on Helme sõnul ainus erakond, kes on praktiliselt kõik kristlikud konservatiivid enda taha saanud.

"Me oleme rahvuslased ja konservatiivid, ja see konservatiivsus tähendab seda, et me pooldame traditsioone, me pooldame tavasid, mis on seotud meie rahvusriikluse ja meie rahvusliku identiteediga," toonitas EKRE esimees Mart Helme.

"Aga ka kristliku pärandiga," lisas Martin Helme.

Saade "Räägime asjast" on eetris igal pühapäeval Tre Raadios, raadios Ring FM ja Kuressaare Pereraadios – hommikul kell 11.00 ja õhtul kordusena kl 21.00. Saadet saab järelkuulata siit.

Pinge rahvusluse ja traditsionalismi vahel kasvab?