Foto: Nastyaofly/Bigstockphoto.com

Pühapäevases raadiosaates “Räägime asjast” kommenteerisid rahvuskonservatiivid Mart Helme ja Martin Helme koalitsioonikõneluste kulgu ja poliitilist olukorda. Peatudes möödunud nädalal esile kerkinud aborditeemal ja talle osaks saanud arstide liidu kriitikal, ütles Martin Helme, et inimesed peaksid aru saama, et ka loode on inimene ja tal on inimõigus elule, kuigi seda õigust rikutakse praegu.

Ta lisas, et umbes kaks ja pool tuhat aastat vana Hippokratese vanne (arstivanne) on muljetavaldav moraalne tekst, mis kõlab väga tänapäevaselt – seal tõotatakse hoiduda näiteks eutanaasia ja abortide läbiviimisest. Eesti arstivanne neist asjust ei räägi, vaid on poliitkorrektselt ümmargune.

“Mina loodan jälle seda, et kui kasvõi ükski arst selle ühiskondliku poleemika tagajärjel edaspidi loobub abortide tegemisest, siis me oleme ka saavutanud midagi. Kui kasvõi ükski inimene selle poleemika tagajärjel edaspidi jätab tegemata abordi, siis me oleme ka saavutanud midagi. Maailma päästetakse üks inimene korraga,” ütles Martin Helme.

Tema sõnul on sel teemal tekkinud poleemika Eesti ühiskonnale kasulik ning polnud arvata, et see juhtuks ilma suure hüsteeriata feministide ja radikaalfeministide vastasleerist.

“Aga mina tahan, et iga inimene, kes on tänu oma positiivsele otsusele ilmale tulnud, kujutaks nüüd ette iseenda peal, et ta on turvaliselt emaüsas, ta kasvab, tal hakkab tekkima teadvus, ta tunneb valu, ja siis, ühel hetkel, selles kõige turvalisemas kohas, kus ta peab kasvama, kuni ta on juba võimeline ise hingama ja füsioloogilisi funktsioone täitma, sekkutakse jõhkralt, teda hakatakse tükkideks rebima – seal, kus ta arvab, et on kõige turvalisem,” rääkis Mart Helme ja lisas, et nii naistele kui meestele on vaja videokoolitusi, kus näidataks mustvalgelt, kui jõhker, julm ja nii lootele kui emale valu tekitav see protseduur on.

Martin Helme toonitas omakorda, et abordi ohvriteks ei ole ainult lapsed, kes ära hävitatakse, vaid ka naised, keda manipuleeritakse eufemistliku sõnumiga “sul on õigus valida” ja “sinu keha, sinu õigus” tegema otsust ära hävitada oma laps.

“Seda otsust ei saa tagasi pöörata ja selle otsusega elavad nad elu lõpuni ja kannatavad selle otsuse all elu lõpuni ja on õnnetud selle otsusega. Kõige rohkem kahju naistele teevad feministid, kõige hirmsamalt nende elu ja õnne hävitavad feministid,” ütles Martin Helme.

“Ja meie ei taha kõike seda keelata, me tahame selle ära hoida. Me tahame ühiskonna viia psühholoogiliselt ja mentaalselt seisundisse, kus seda on võimalik ära hoida,” täiendas Mart Helme.

Saade “Räägime asjast” on eetris igal pühapäeval Tre Raadios ja raadios Ring FM – hommikul kell 11.00 ja õhtul kordusena kl 21.00. Esmaspäeva õhtul on saate kordus eetris Kuressaare Pereraadios. Saadet saab järelkuulata siit.

Ülevaate andis Veiko Vihuri