Varro Vooglaid piketeerimas kapo hoone ees, 12.02.2021. Foto: Veiko Vihuri

20. veebruari raadiosaates „Räägime asjast" märkis EKRE esimees Martin Helme, et süvariik valmistab praeguse laimukampaania abil Varro Vooglaiu suhtes ette järgmisi samme, et teda ühiskondlikult tasalülitada. „See ei ole lihtsalt niisama, mis tehakse praegu," ütles Martin Helme ja lisas otsustavalt: „Kui minnakse Varro Vooglaiu kallale, siis muidugi ma mobiliseerin kogu meie poliitilise jõu, et seda takistada."

„Mida me näeme praegu, mida tehakse süstemaatiliselt? Ma olen rääkinud kahe või kolme inimesega – kõrge koalitsioonipoliitikuga ja ühe nii-öelda endise luurajaga –, kes mõlemad on väga mures Varro Vooglaiu poliitilise tegevuse pärast: et ta on populaarne ja tal on lojaalne järgijaskond. Ja on küsitud minult, et kas mina tean, et kas sealt on sündimas mingi uus poliitiline jõud või protestiliikumine… No väga-väga mures on. Ma ütlen, et põhjusega olete mures, kallid sõbrad, põhjusega olete mures. See, kuhu tänane liberaalne režiim on Eesti tüürinud, on nii hirmus, et sellele pidi vastujõud sündima lisaks meie erakonnale, mis on parlamendis sees. Ja see on väga hea, et Eestis on olemas parlamendis sees üks erakond, mis ka neid teemasid kogu aeg tõstatab – muidu meil oleks võimalik ainult tänaval poliitikat teha. Aga see lisasurve, mis on ka tänaval, mida korraldab Varro – ja mida me ei tee temaga kuidagi koordineeritult…" kõneles Martin Helme raadiosaates ja jätkas:

„See, mida ma väga selgelt näen praegu, mis toimub – süvariik on võtnud selge plaani ette Varro Vooglaid nii-öelda ebaisikustada, muuta ta mingisuguseks ühiskondliku vaenlase kujuks, ära demoniseerida, laimuga niimoodi üle valada, et kui nüüd tuleb teha järgmine liigutus ja ta tasalülitada ühiskondlikust elust juba mingisuguste järgmiste lüketega – kaporatuuri võltssüüdistustega kaheks kuuks vangi panna, nii nagu Kersti Kracht pandi ilma igasuguse võimaluseta maailmaga suhelda või midagi taolist – ma täiesti selgelt näen, et seda valmistatakse ette praegu selle laimukampaaniaga, mis on Varro suhtes toime pandud. See ei ole lihtsalt niisama, mis tehakse praegu. See on Eestis ühe valitsusvastase, legitiimse, demokraatliku kodanikualgatuse süstemaatiline mahasurumine. Ja praegu luuakse eeldust selleks, et see mahasurumine saaks järgmises etapis olla jõhkram."

„Ma siin täiesti üheselt ütlen, et kui minnakse Varro Vooglaiu kallale, siis muidugi ma mobiliseerin kogu meie poliitilise jõu, et seda takistada. Siis on kõikidest stopp-märkidest läbi sõidetud, siis me olemegi Valgeveneks muutunud."

„Selle asemel, et lasta inimestel rahumeelselt oma poliitilist rahulolematust väljendada, selle asemel tegelikult kruvitakse ühiskondlikke pingeid üles, selle asemel tegelikult provotseeritakse ühiskondlikku konflikti. Mina arvan, et see ei ole juhuslik, ma arvan, et nad tahavadki ühiskondlikku konflikti, et mingisugusegi konflikti saavutamise puhul oleks neil ettekääne tegelikult teha seda, mida tehakse praegu Kanadas või Uus-Meremaal ehk kehtestada eriolukord ja vaikiv ajastu," ütles Martin Helme teema lõpetuseks.

Toimetas Veiko Vihuri