Euroopa Parlamendi liige Indrek Tarand. Foto: Scanpix

Pühapäevases raadiosaates "Räägime asjast" ei välistanud rahvuskonservatiivid Martin Helme ja Mart Helme võimalust, et teatud jõud pusivad siiski nn auru väljalaskmise erakonna loomise kallal. Sellele näib viitavat Indrek Tarandi kohtumine Prantsuse presidendi Emmanuel Macroniga, kes on alustanud tegevust, et oma liberaalse ja euroopa-meelse liikumise baasil luua Euroopa-ülene poliitiline organisatsioon.

"Kui me vaatame Vabaerakonna seisu, roheliste seisu, IRLi seisu, ka sotside seisu, siis selle taustal ja ka selle taustal, et Vabaerakonnas käärib väga, ja selle taustal, et Indrek Tarand on kokku saanud Prantsuse president Macroniga, mul on siiski mulje, et on jõud, kes pusivad jätkuvalt seda auru väljalaskmise n-ö En Marche! -partei tekitamist Eestis," märkis Martin Helme.

Kui Artur Talvik võetakse Vabaerakonna juhi kohalt maha, siis tema, Indrek Tarandi ja veel mõnede tuntud nägude abil klopsitakse Martin Helme hinnangul mingisugune uus asi kokku – võib-olla roheliste baasil, võib-olla aetakse 500 inimest (mis on vajalik erakonna moodustamiseks) kokku niisama.

Mart Helme juhtis tähelepanu sellele, et Indrek Tarand on Euroopa Parlamendis roheliste fraktsiooni liige. Ta ei välistanud, et Roheliste baasil saadakse erakond kokku ja seda hakatakse alternatiivina üles kloppima.

17. aprillil vahendas ERRi portaal uudise, et Euroopa Parlamendi saadik Indrek Tarand pakkus koostööd Prantsuse presidendile Emmanuel Macronile, kes loob teda võimule toonud poliitilise liikumise En Marche! baasil uut üle-euroopalist organisatsiooni.

Tarand ei soostunud vastama küsimusele, kas tema pakkumine puudutas Macroni käivitatud algatust osaleda Euroopa-ülese poliitilise liikumise En Marche! Eesti-haru loomisel.

Saade "Räägime asjast" on eetris igal pühapäeval Tre Raadios, raadios Ring FM ja Kuressaare Pereraadios – hommikul kell 11.00 ja õhtul kordusena kl 21.00. Saadet saab järelkuulata siit.

"Räägime asjast": auru väljalaskmise erakond luuakse paremtiivale