Illustratsioon: Bigstockphoto.com

Pühapäevases raadiosaates "Räägime asjast" tõdesid Martin Helme ja Mart Helme, et trendiks on vabaduse likvideerimine Euroopa Liidu idee nimel ning et me oleme jõudnud kontrollitud ja juhitud demokraatiasse.

Martin Helme sõnul on näha selge trend: see on vabaduse likvideerimine Euroopa Liidu idee nimel.

"See n-ö avatud, salliv, progressiivne, demokraatiat ja rahu edendav Euroopa Liit on nii tähtis, et selle nimel võib ära likvideerida vabadused, selle nimel on juba likvideeritud terve rida kodanikuvabadusi selle tõttu, et meil on terrorism. Meid kuulatakse pealt, meid otsitakse läbi, meie reisimisi ja tegemisi jälgitakse ilma piiranguteta. Privaatsus – mis on oluline vabadus, muide – on juba ära hävitatud Euroopa Liidus seoses terrorismiga. Turvalisust sellegipoolest ei ole saavutatud," märkis Martin Helme.

"Aga nüüd on mindud järgmise asja juurde. Kui sa ikkagi kritiseerid seda immigratsioonipoliitikat, mis on toonud terrorismi, siis sa oled nii ohtlik inimene, et sult tuleb sõnavabadus ära võtta," jätkas Martin Helme, lisades, et mõisted nagu vihakõne või vihakuritegu on jälgid eufemistlikud sõnad, millega varjatakse diktatuuri marssi – kuid see diktatuur tuleb paljastada.

Samas ei loeta vihakõneks näiteks sihtasutuse Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks juhi Varro Vooglaiu või Konservatiivse Rahvaerakonna mõnitamist meedias, kuigi rahandusministrist kõnelenud sketši vana-aasta õhtul eetrisse ei lastud, tõdesid saates osalejad.

"Me oleme tagasi nõukogude ajas, kui ajakirjanduslik "julgus" väljendus selles, et võimukriitikuid võis mõnitada, alandada, sõimata ja sopaga üle valada, aga võimu teostajaid mitte kunagi," märkis Martin Helme.

"Mis tähendab, et me oleme tagasi kontrollitud ja juhitud demokraatia tingimustes," täiendas Mart Helme.

Saade "Räägime asjast" on eetris igal pühapäeval Tre Raadios, raadios Ring FM ja Kuressaare Pereraadios – hommikul kell 11.00 ja õhtul kordusena kl 21.00. Saadet saab järelkuulata siit.