Rahva Raamatu kauplus Viru Keskuses. Foto: Vikipeedia

Täna hommikul avaldasime uudise, et Rahva Raamat keeldus võtmast müüki SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks (SAPTK) poolt välja antud raamatut "Ühiskondlik eksperiment lastega". Päeva jooksul laekus aga ettevõttelt teade, et otsus on ümber vaadatud ja raamat võetakse siiski müüki.

Veel hommikul Rahva Raamatule saadetud e-kirjas väljendas SAPTK nördimust ja palus täiendavat selgitust, miks on arvatud professor Puolimatka raamat raamatupoodidesse mittesoovitaks propagandaks.

"Eraettevõte on mõistagi vaba langetama otsuseid müügile võetavate ja mittevõetavate raamatute osas, kuid teiepoolsed argumendid raamatu müügile võtmisest keeldumiseks on pehmelt öeldes veidrad," kirjutas SAPTK.

"Tegemist on Jyväskylä Ülikooli kasvatusteaduste professori Tapio Puolimatka raamatuga, mis räägib sellest kui oluline on see, et lapsel oleksid ema ja isa. Mis on siin tegemist propagandaga? Samuti on tähelepanuväärne, et Rahva Raamat määratleb end kauplusena, mis ei taha eriarvamusi kajastada," toonitas SAPTK.

Veidi pärast keskpäeva laekunud vastuses kinnitas Rahva Raamatu esindaja, et otsus on ümbervaadatud ja raamat võetakse siiski müüki.

"Vabandan siinkohal Teie ees, et antud raamat pole Rahva Raamatus müügil. Seoses minu puhkusel olekuga tekkis inimlik eksimus, kus ei järgitud ettevõttes kehtivat korda, et müügile mitte võtmise otsuseid teeb juhtkond. Arutasime juhtkonnas teema läbi ja võtame raamatu ikkagi meie kauplustesse müügile," kirjutas ettevõtte sisseostujuht.

SAPTK juhatuse esimehe Varro Vooglaiu sõnul on meeldiv, et probleem sai kiire ja kohase lahenduse. Ühtlasi võtab ta tagasi sotsiaalmeedias esitatud üleskutse boikoteerida Rahva Raamatut.

"Kogu see olukord tunduski liiga absurdne, et tõele vastata. Professor Puolimatka raamatu vastuvõetamatu propagandana käsitlemine oleks mõistusevastane, kuna raamatus on väga rahulikult, argumenteeritult ja veenvalt põhjendatud elementaarset põhimõtet, et igal lapsel on loomulik õigus isale ja emale, mida tuleb ka riigivõimul austada," märkis Vooglaid.

"Kindlasti on võimalik, et selliste täiesti normaalsete vaadete väljendamist käsitlevad vastuvõetamatu propagandana vasakpoolsed ideoloogilised radikaalid. Aga Eesti ühe suurema raamatupoodide keti puhul oleks niisugustest seisukohtadest lähtumine väga halb märk," lisas ta.

Rahva Raamat keeldub SAPTK poolt välja antud raamatut müüki võtmast

Fookuses: kes kaitseb lapse õigust emale ja isale?

Objektiivi raadio: Tapio Puolimatka ühiskondlik eksperiment perekonna lammutajatega