Madjareilt on päritud arvamust Brüsseli pagulaskvootide kohta. Neli naist on pistmas kasti oma sedeleid Veresegyházis 2. oktoobril 2016. Foto: Scanpix

Ungari valitsus pöördub rahva poole ulatusliku küsitlusega, kuidas peresid paremini toetada ja aidata riiklikul tasandil kaasa laste saamise soovile.

Küsimustik saadetakse detsembri jooksul hinnanguliselt 8 miljonile majapidamisele Ungaris.

Muuhulgas käsitleb küsimustik toetust noortele abielupaaridele, rohkemate laste saamise julgustamise viise, aga ka paindlikke töögraafikuid emadele, vahendab LifeSiteNews.

Valitsusallikate andmetel on nende konservatiivne perepoliitika juba vilja kandmas, mis väljendub abortide vähenemises kolmandiku võrra vahemikus 2010–2017, samuti lahutuste arvu languses olulisel määral ning abiellumiste kasvul ligikaudu 42 protsendi jagu sellesama perioodi vältel.

Ka Glasgows õppiv ungarlasest tudeng Alexander Masir kinnitas LifeSiteNewsile, et peaminister Viktor Orbáni poliitikat on teataval määral saatnud edu.

"Ma arvan, et tema reformid on olnud mõõdukalt edukad," ütles Masir (22). "Sündivus kasvab, ja tema maksureform tähendab, et nelja või enama lapsega pered ei maksa praktiliselt üldse tulumaksu ega muid lõivusid."

Üliõpilase arvates on aga abielude, perede ja laste puhul olulisem uskuda ja usaldada Jumalat, kui valitsust ja riiki.

"Ma arvan, et ikka veel eiratakse ilmselget seost usu ja perede vahel," ütles ta ja meenutas oma koolipõlvele tagasi vaadates, et "kõige suuremad ja tervemad pered mu klassides olid kõik pühendunud kristlased."

Usu olulisust on rõhutanud ka Orbán ise, nagu ka teised tema valitsuse ametnikud.

Kõnealune küsitlus pole Orbáni valitsuse jaoks esimene omataoliste seast. Viimati uuriti ungarlastelt riiklikul tasandil nende suhtumist avatud piiride aktivistist miljardäri George Sorosesse.