Liisa Oviir Tallinna televisiooni saates "Otse kümnesse", 9. oktoober 2018. Ekraanitõmmis.

Teisipäevases Tallinna televisiooni saates "Otse kümnesse" väitis juristiharidusega sotsist riigikogu liige Liisa Oviir, et Hollandis ostetud kanepi toomine Eestisse "ei ole karistatav, kindlasti mitte. Ei ole. Absoluutselt mitte." Poliitikud vaidlesid saates selle üle, kas USA-st tellitud last võib Eestisse tuua.

Henn Põlluaas (EKRE): Tegelikult tegemist on ju mitte kinkimisega, vaid oma lapse müümisega ja selles suhtes see on otseselt inimkaubandus. Mitte keegi ei küsi sellelt lapselt, kas tema tahab kasvada üles homoperekonnas, mis kindlasti ei ole mitte perekond, vaid lihtsalt paarisuhe. Ja pealekauba Eestis, Eesti seaduste järgi ei ole surrogaatemadus ega ammugi raha eest laste äritsemine lubatud. Selle loogika järgi on umbes sama, et kuna Hollandis on narkootikumid legaliseeritud, ma lähen Amsterdami, ostan sealt kanepit, kuna seal on lubatud, siis järelikult võin ma ka Eestisse tuua. See, et nad [USAst kaksikud tellinud homopaar – toim] kuskilt said endale lapse ärida, kuskilt, kus see on lubatud, see ei tähenda seda, et nad peaksid saama seda ka siia tuua. Selles suhtes on ääretult ebamoraalne ja inetu sellist äri teha. See on inimkaubandus.

Liisa Oviir (SDE): Küsimus ei olnud ju Eestis, küsimus oli tegelikult USAs, USAs toimuv kokkulepe ja USA seaduste järgi.

Henn Põlluaas: Eestis ei kehti USA seadused. Kas oled aru saanud sellest, et me elame Eesti Vabariigis. See ei loe, et ema on seal. Inimkaubandus on igal juhul taunitav ja keelatud.

Liisa Oviir: Kui keegi läheb Hollandisse ja seal vastavas kohvišopis kanepit teeb, siis ta ei saa siin karistada, sest ta tegi seda seal sealsete reeglite järgi.

Henn Põlluaas: Aga kui ta toob selle siia, siis see on karistatav.

Liisa Oviir: Siia toomine ei ole karistatav, kindlasti mitte. (Vahelehüüe: "Muidugi on!") Ei ole. Absoluutselt mitte.

Liisa Oviir, Erki Savisaar ja Henn Põlluaas TTV saates "Otse kümnesse". Kuvatõmmis.

Saadet võib vaadata siin, kõnealune lõik algab 50. minutil.