Foto: Bigstockphoto

Rail Balticu ehitamist koordineeriva ettevõtte RB Rail AS töötajad avalikustasid pöördumise, milles hoiatavad, et halva juhtimise ja huvikonfliktide tõttu on projekt kriitilises seisus ja võib katki jääda.

Pöördumises juhitakse tähelepanu, et ettevõtte ridadest on lahkunud juba viis tippjuhti (nüüdseks kuus – toim.), Balti riikide vaheline koostöö on halvasti koordineeritud ja juhtkonnas esineb huvide konflikte.

Töötajad nõuavad praeguse nõukogu esimehe Karolis Sankovski vallandamist juhtimisvigade pärast, RB ühisfirma taastamist algse visiooni järgi ja projekti järelevalve viimist kõrgemale, peaministrite tasemele, vahendab Postimehe majandusportaal.

„Me usume, et projekti edu tagamiseks on oluline ühendada jõud kõigi Balti riikide vahel enne ehituse algust. On aeg küsida riikide parlamentidelt, valitsustelt ja Euroopa Komisjonilt, kas Rail Baltic on projekt, mis toob Balti riikidele ja Euroopa Liidule pikaajaliselt kasu või jätkab see ebaefektiivselt, huvide konfliktide ja hooletu suhtumisega Euroopa Liidu ja riiklikesse vahenditesse. Meie, RB Rail ASi töötajad, oleme pühendunud aktiivsesse rolli Rail Balticu juhtimise ja elluviimise parandamisse,“ seisab pöördumises.

Toimetas Oto Tuul