Raivo Palmaru. Foto: Scanpix

Endise ajakirjaniku ja kunagi kultuuriministri ametit pidanud Raivo Palmaru hinnangul avaldub lõhe suveräänsuse pooldajate ja globalistide vahel ka Eestis ning see muutub üha suuremaks. Vastuolud on tema sõnul tekkinud sellest, et ühiskonnas on pikka aega jäetud teatud probleemid lahendamata.

Raivo Palmaru ütles Õhtulehele antud intervjuus, et kui keegi oleks enne kooseluseaduse tegemist temalt nõu küsinud, oleks ta vastanud: poisid, ettevaatlikult. Seadust tehes põrgati nähtamatu, aga tugeva asja vastu, milleks on kultuur.

"Ja pange tähele, kes reageerisid – poisid sihtasutusest, nad on ju põlvkond nooremad kui mina. Vastuseis polnud mitte vanuse, vaid kultuuri pinnalt," rääkis Palmaru.

Kommenteerides hiljutisi presidendivalimisi Prantsusmaal ja laiemalt olukorda Euroopas, nentis Palmaru, et lõhe pole vasak-parem skaalal, vaid neoliberaalse globaliseerumise ja suveräänsuse vahel.

"Suveräänsusliikumine on tegelikult demokraatlik liikumine. See äärmuslus, mis talle külge kleebitakse, pole tänapäeval üldse see, nagu omal ajal Itaalia fašistide jt puhul," märkis Palmaru.

"Euroopa Liidu probleem on selles, et ta kipub olema instrument neoliberaalsete globalistide käes ja reaalsed probleemid jäävad lahendamata," lisas ta.

Loe lähemalt Õhtulehest.