USA Senati senaator Rand Paul. Foto: Scanpix

Ameerika Ühendriikide senaatori Rand Pauli sõnul ei näita mitte miski, et koolide ja ettevõtete sulgemisest ning liikumispiirangutest oleks viiruse leviku tõkestamisel mingit kasu.

Paul, kes on hariduselt silmaarst ja ise Covid-19 nakkuse üle elanud, esines esmaspäeval Fox Newsi saates “The Story”, kus selgitas saatejuhile: 

“Pole kahtlustki, et see viirus on paljudele perede jaoks toonud kaasa palju muret. Kelley [Randi naine] kaotasime täna oma hea sõbra, me leiname teda ja me palvetame tema perekonna eest. Kuid me peaksime vähemalt üritama kasutada loogikat, kuidas me selle [viiruse] saaksime peatada,” vahendab Breitbart Pauli sõnu.

“Ma arvan, et lõpuks võib vaktsiin osutuda edukaks, kuid ma ei näe mitte mingisugust tõestusmaterjali selle kohta, et inimeste arvu piiramine [siseruumides], käte pesemine ja üksteisest kahe meetri kaugusel seismine kuidagi viiruse levikut takistaks. Kõik need asjad, mida nad [võimud ja eksperdid] käsivad teil teha – näiteks restoranide ja koolide sulgemine –, selle kohta pole mingisugust otsest tõestust, et need mõjutaksid kuidagi haiguse leviku trajektoori,” rääkis senaator.

“Kui te vaatate Covidi juhtumite arvu, see liigub üles ja nakatumiste arv kasvab, hoolimata kõigist piirangutest, eksponentsiaalselt. Need kes väidavad, et piiranguid õigustab teadus, ei pööra teadusele suuremat tähelepanu,” arvas Paul.

“Ma ei ole kaastundetu. Ma tahan, et inimesed saaksid vaktsineeritud. Ma soovin, et inimesed suudaksid sellest nuhtlusest hoiduda. Kuid samas kõigi meie laste kodus hoidmine ei muuda haiguse kurssi. Seda on uuritud neljas erinevas kogu riiki [USAd] hõlmavas uuringus. Nad on uurinud haiguse esinemissagedust. Nad on uurinud haiguse ülekandumist ja on leitud, et koolide sulgemisest pole tolku,” tõdes senaator.

“Isegi sotsialist [Bill] de Blasio (New Yorki linnapea) avab täna koole. Kuid meie osariigi [California] kuberner sulgeb täna koole, tehes seda ajal kui kõik teised on viimaks saamas aru, et koolide sulgemine ei tööta,” lõpetas Paul.

Toimetas Karol Kallas