Eile Rinkebys: valuvelg alles, rehv mitte. Foto: Christine Olsson, TT/Scanpix

Rootsis lõkkele löönud vägivalla valguses tuleks nn peavoolumeedial ja mitmetel kuulsustel ilmselt taas president Donald Trumpi ees vabandada, kirjutab Zero Hedge.

Olles veetnud terve uudistetsükli üritades ignoreerida Rootsi immigrandikriisi ning vormides vastavalt vajadusele Trumpi laupäevast märkust ohtliku olukorra kohta rahutul põhjamaal*, tuli täna nii Dagbladetil kui Expressenil kirjutada tänavarahutustest ja märatsemistest Stockholmi Rinkeby linnaosas, mis on väga kõrge sisserändajate ja nende järeltulijate kontsentratsiooniga kant.

Nagu kirjutab Postimees, toimusid Rinkeby linnaosas eile õhtul kella 20.00 paiku kohaliku aja järgi vähemalt kaks meeleavaldust, mis muutusid vägivaldseks ja politseil tuli teha hoiatuslaske.

Rootsi meedia ja politsei teatel loopisid meeleavaldajad politseinikke kividega, süütasid autosid ja murdsid sisse kauplustesse, viies kaasa mitmesugust kaupa, jätkab Postimees ning on populaarseima kommentaarina teeninud ära lugeja Martin Malmi märkuse: “Ah et sissetungijate marodööritsemine ja politsei ründamine on nüüdsest meeleavaldus?”

Veebruari keskel vahendas Objektiiv uudist sellest, kuidas sellessamas Rinkeby linnaosas peksti õhtul patrullinud politseinikke käte ja jalgadega ning nende pihta loobiti klaaspudeleid.

Rutiinset patrulli tegevatele politseinikele tungis tookord kallale 20 – 30 inimesest koosnev kamp, kes jooksis ootamatult kohale lähedalasuvast restoranist.

Kolm politseinikku saadeti vigastuste tõttu haiglasse. Politsei pressiesindaja tunnistas, et piirkond on olnud viimasel ajal rahutu, kuid rõhutas, et rünnak patrullile oli ikkagi midagi enneolematut.

Eile õhtul eetris olnud ERRi uudistesaates “Aktuaalne kaamera” katkestati järsult korrespondent Anu Kaupmehe kirjeldus sellest, kui hulluks on massiimmigratsiooni tõttu muutunud olukord Rootsis.

Tänase seisuga peavad saate tegijad katkestamise hetke ebaõnnestunuks ja vabandavad.

Nagu kommenteerib Fox News, oli Rootsis kindlasti vähemalt üks inimene, kes Trumpi nädalavahetusel pilkama ei kippunud – politseiuurija Peter Springare.

____

*Trump mainis samas lauses mitmeid paiku Euroopas nagu Saksamaa, Brüssel, Pariis ja Nice. Mis puudutab fraasi “eile (st reede) õhtul Rootsis”, siis võis Trump vaadata tol õhtul Fox Newsi vahendusel aktuaalseid lõike Ami Horowitzi dokumentaalfilmist Rootsi avatud uste poliitika ja sellest tulenenud kuritegevuse kohta: