EEsti peaminister Jüri Ratas (esiplaanil) läinud aasta 8. aprillil Peterburi Jaani kirikus tähistamas 100 aasta möödumist eestlaste rahumeelsest meeleavaldusest. Foto: Scanpix

Davosi majandusfoorumil viibiv Eesti peaminister Jüri Ratas ütles Ameerika telekanali CNBC reporterile antud intervjuus, et inimlikul tasandil saavad eestlased ja venelased omavahel hästi läbi, ning rõhutas samuti tugevaid kultuurilisi sidemeid Eesti ja Venemaa vahel.

Intervjueerija keskendus läbivalt NATO ja USA presidendi Donald Trumpi suhetele ja tahtis teada, kas Venemaa heidutamine on Eestis tasemel.

Ratas vastas talle seepeale, et “Eesti ja Venemaa on naaberriigid ja kui me räägime suhetest inimeste vahel, siis võin ma öelda, et need [suhted] on väga normaalsed ja head.”

“Samuti on meil väga tugevad kultuurilised suhted,” lisas Ratas, kuid selgitas lähtuvalt küsimuse tonaalsusest, et “kui me räägime suhetest poliitilisel tasandil, siis loomulikult on see väga raske küsimus, sest Eesti seisab väga tugevalt Venemaa-vastaste sanktsioonide taga, Minski lepete taga…

Need on tähtsad, kõige tähtsamad küsimused Eesti jaoks ja samuti ülejäänud Euroopa Liidu jaoks.”

Ratas rääkis ka Eesti ja Ühendriikide vahel valitsevast usaldusest ning kinnitas, et kõik NATO liikmed tahavad elada rahus.

Vaata intervjuud täismahus siit.