Poolehoidja hoiab 29. märtsil Londonis Ecuadori saatkonna juures plakatit Julian Assange'iga, kes omakorda hoiab paberilehte sõnumiga, et "riik olgu läbipaistev, meile ülejäänutele aga jäägu alles privaatsus!" Foto: Scanpix

Eile hommikul võttis WikiLeaksi kaasasutaja Julian Assange’i Twitteri konto üle #ReconnectJuliani tiim, et teha oma parim taastamaks maailmakuulsa lokulööja “hääl” olukorras, kus temalt on võetud ära internetiühendus ja võimalus võtta vastu külalisi.

Assange on elanud Londonis Ecuadori suursaatkonnas juba ligi kuus aastat, kirjutab TruNews.

Märtsis jätsid Ecuadori võimud Assange’i ilma võimalusest kontakteeruda ümbritseva maailmaga, kuna too postitas pidevalt kommentaare valitsuste saladustest jooksvate sündmuste valguses.

Postimehe andmetel oli Assange “seadnud Twitteri vahendusel kahtluse alla Suurbritannia süüdistused Venemaa aadressil seoses 4. märtsi keemiarünnakuga endise Vene topeltagendi Sergei Skripali ja tema tütre vastu Salisburys.”

Viimast korda õnnestus Assange’il midagi postitada 27. märtsil, misjärel internetiühendus katkestati.

#ReconnectJulian on veendunud, et Assange on isoleeritud “erakordse surve tõttu USA ja Hispaania valitsuste poolt.”

Change.orgis algatatud petitsioon nõudmisega taastada Assange’i internetiühendus on selle uudise avaldamise hetkel kogunud 1282 allkirja.

Pomm peavoolu põhjamudas: Süüria mässulised olid CIA palgal