Riigieelarve kontrolli erikomisjoni esimees Urmas Reinsalu. Foto: riigikogu fotoarhiiv, Erik Peinar

Eesti Rahvusringhääling avaldas uudise, et Kaja Kallase abikaasa Arvo Halliku osalusega ettevõte jätkab tänaseni kaubavedusid Venemaale.

Üleeelmise Kaja Kallase valitsuse välisministri ja tänase Isamaa erakonna esimehe Urmas Reinsalu sõnul on "Eesti rahvusvaheliselt seisnud tugeva sanktsioonipoliitika eest".

Reinsalu sõnul on lisaks asjaolule, et Kallase ja Halliku pere saab Venemaa ärist tulu, Kallas ka Halliku ettevõtet 2022. aastal – kui algas Ukraina sõda – 350 000 euroga krediteerinud.

Isamaa juhi sõnul teeb Kallase käitumine Eestile häbi ja tegemist on "olemusliku eetilise probleemiga". Kallase puhul on eriti närune asjaolu, et ta on kutsunud kogu maailma lõpetama "verist äri Venemaal". 

Endise välimisministri sõnul "muudab selle skandaali eriti vastikuks asjaolu, et Isamaa esitas üle-eelmise valitsuse ajal 2022. aasta kevadel ettepaneku valitsusele lõpetada kaubaveod Venemaaga ja teha koostööd Balti riikidega".

Väidetavalt palus toona kaubavedude lõpetamist Venemaale Ukraina peaminister. Eesti peaminister ja tema erakond ettepanekut ei toetanud.

Toimetas Karol Kallas