Lauri Hussar ja Kaja Kallas. Foto: riigikogu fotoarhiiv

Ühiskonnauuringute Instituudi ja Norstat Eesti koostöös tehtud parteide populaarsusuuring näitab Reformierakonna populaarsuse kasvu viimase nädala jooksul. 

Uuringutulemused osutavad, et Reformierakonda toetab 28 protsenti, Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda 22,6 protsenti ja Keskerakonda 17 protsenti valimisõiguslikest kodanikest.

Reformierakonna toetus tõusis nädalaga 1,2 protsendi võrra. Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna toetus on püsinud suvel stabiilselt 23 protsendi lähedal. Keskerakonna toetus seevastu tõusis 1,4 protsenti võrreldes küsitlusega juuni lõpus. Reformierakonna ja EKRE toetuste vahe on praegu 5,4 protsenti, EKRE ja Keskerakonna toetuste vahe 5,6 protsenti, vahendab ERR. 

Isamaa toetus on küsitluse kohaselt 10,6 protsenti, olles samuti üsna pikka aega 10 protsendi kandis. Sotsiaaldemokraatlikku Erakonda toetab 9,1 valimisõiguslikest kodanikest. 

Esimest korda parlamenti saanud ja valitsuskoalitsioonis osaleva Eesti 200 toetus on jätkuvalt langustrendis, olles võrreldes kevadise märtsi toetusega (15,8 protsenti) langenud 8,5-le protsendile. 

„Erakond on suure kiirusega toetust kaotanud kaks ja pool kuud järjest," kommenteeris Tartu Ülikooli teadur Martin Mölder Eesti 200 populaarsuse kahanemist Postimehe meediaportaalis. „Üldiselt on Eesti 200 toetuse langus olnud pigem laiapõhjaline ning seda on näha kõikides valijaskonna segmentides."

Suures pildis toetab koalitsioonierakondi 44,4 protsenti ja opositsioonierakondi 50,2 protsenti valimisõiguslikest kodanikest. 

Toimetas René Allik