Michel Barnier paistab palvetavat oma jumala poole, sel ajal kui Euroopa Komisjoni asepresident Frans Timmermans (püsti) Euroopa Parlamendis Brexiti-läbirääkimiste seisust ülevaadet annab. Foto: Scanpix

Suurbritannia Brexiti radadele aidanud iseseisvuslane Nigel Farage ütles pärast kohtumist Euroopa Liidu esindajaga lahkumisläbirääkimistel, et kui brittidele lauapõhjalist ehk nii teenuseid kui kaupu hõlmavat kaubanduslepet ei pakuta, "kannatavad eurooplased palju rohkem."

Farage'i sõnutsi Michel Barnier "sõna otseses mõttes jäigastus ja ütles ei" küsimuse peale, kas Britanniale võidakse pakkuda diili, mis puudutab ka teenuseid – olulist osa ettevõtlusest Ühendkuningriigis.

Suurbritannia Iseseisvuspartei (UKIP) endise liidri teatel tahab Barnier, et mistahes kokkulepe Euroopa Liidu ja Ühendkuningriigi vahel piirduks kaupade ekspordi ja impordiga.

"Ma arvan et Barnier kui religioosselt Euroopa projekti uskuv inimene leidis minu väited ja minu mõtted täielikult väljaspool seda olevat, millest ta iial aru sooviks saada," ütles Farage.

"Ma lahkun lootuses, et ma olen külvanud seemne. Ma loodan, et kui diili ei tule, siis on Euroopa ettevõtted ja Euroopa töötajad need, kes palju rohkem kannatavad, kui Briti töötajad.

Nemad vajavad meid tegelikult kaugelt enam, kui meie neid vajame, ning ma loodan, et kui selle nädala lõpu poole tuleb siia paar suurt Briti äritegelast, siis ta [Barnier] saab sellest narratiivist rohkem osa.

Ma loodan, et lõpuks hakkab talle valmistama peavalu stsenaarium, milles brittidel saab niivõrd kõrini, et nad võivad lihtsalt minema kõndida, ning see teeb Euroopale tõsiselt haiget."

Farage ennustas, et sellisel juhul tuleks Barnier'l lõpuks hakata pidama Euroopa kodanike huve "kõrgemaks nendest klaasist ja terasest hoonetest" Brüsselis.

Ta usub, et "Brexit võidab kõikjal" ja "mitte ainult Ühendkuningriigis, vaid Kataloonias, Ungaris, Poolas ning üle kogu Euroopa Liidu."

Sest "toimumas on suurem ajalooline muutus ning me pole sellega veel isegi mitte poole peal."