EELK peapiiskop Urmas Viilma. Foto: Objektiiv

EELK peapiiskop Urmas Viilma väärib kristlaskonna tänu, kuna seda ei juhtu just tihti, et usuühenduste juhid võtaksid ühiskonnas teravaid vastandusi tekitanud küsimustes kriitikast hoolimata kristlikke põhimõtete kaitseks sõna.

Ent just seda paljud kristlased usuühenduste juhtidelt ootavadki olukorras, kus kristlikke ja loomuseaduslikke põhimõtteid järjepidevalt õõnestatakse ja rünnatakse.

Jabur on vaadata, kuidas liberaalid eesotsas Delfiga ahmivad õhku ja kriiskavad, kui EELK peapiiskop väljendab väga lihtsalt seda sama seisukohta, mis on EKN-i avaldusena kinnitust leidnud kui kõigi peamiste kristlike usuühenduste ühemõtteline ja ühine õpetuslik positsioon.

Teadagi, alatasa valelikult sallivust ja arvamuste paljusust jutlustavad progressiivid tahaks sellise “jultumuse” vihakõneks tembeldada ning selle eest riiklikke karistusi rakendada. Juba aastaid tagasi nõudsid homoaktivistid justiitsministeeriumis toimunud aruteludel, et nende hinnangul homoseksuaalide suhtes solvavad avaldused tuleks kriminaliseerida ning selliste avalduste tegijaid riiklikult represseerida.

Ent sellest hoolimata – ja tõtt-öelda paljuski ka just selle pärast – ei pea kristlaskond oma tõekspidamisi häbenema ega tohigi seda teha. Mida enam püütakse loomuseaduslikke ja kristlikke põhimõtteid ühiskonnaelu korraldusest kõrvale tõrjuda, seda enam tuleb nende kaitseks välja astuda.

Usuühenduste juhid peavad aga selles osas eeskuju näitama, seistes selgelt, kindlalt, kompromissitult ja järjepidevalt õigete põhimõtete kaitsel, sest kristlaskonda juhitakse ennekõike just isikliku eeskujuga. Seega veelkord: suur tänu, Urmas Viilma!

Urmas Viilma postitus Facebookis on järgmine:

Pärast kolmapäeval ETV eetris olnud debatisaadet “Suud puhtaks”, kus oli arutelu all kooseluseadusega seonduv, ei saa ma…

Posted by Peapiiskop Urmas Viilma on Kolmapäev, 4. Oktoober 2017