Uus koroonaviirus. Foto: Wikimedia

Maineka tervisesüsteemide analüütiku Retsef Levi sõnul osutab maikuus avaldatud teadusuuring, et modRNA geeniteraapiaga seotud müokardiidi juhtumid ei ole antigeeni-spetsiifilised, vaid on tingitud modRNA/nanolipiidide platvormist endast.

Uuring ilmus ajakirjas Science Immunology, kannab pealkirja "Tsütokinopaatia koos kõrvalekaldeliste tsütotoksiliste lümfotsüütidega ja profibrootiline müleoidne vastus SARS-CoV-2 mRNA vaktsiinidega seostatud müokardiidi puhul" (Cytokinopathy with aberrant cytotoxic lymphocytes and profibrotic myeloid response in SARS-CoV-2 mRNA vaccine–associated myocarditis).

Massachusettsi Tehnoloogiaülikooli professor Levi kirjutab

"Suurepärane Science Immunology'is avaldatud uuring tähendab väga halbu uudiseid mRNA/nanolipiidide platvormile.

Osutatud uuring näitab, et vaktsiinidest tingitud müokardiit on suure tõenäosusega tingitud platvormist endast ja see pole antigeeni (st ogavalgu) spetsiifiline!

See tähendab, et kõiki tulevikus turule jõudvaid mRNA-põhiseid vaktsiine/ravimeid saadab samasugune risk!

Samuti tõestab uuring taas, et mRNA süste saadab südame armistumine ja muud kõrvalekalded! Vaktsiinide põhjustatud müokardiit EI OLE kergekujuline!"

Uuringu läbi viinud teadlased kinnitavad, et "peale vaktsineerimist, sealhulgas mRNA vaktsiinidega SARS-CoV-2 vastu, toimuv immuunsüsteemi vastusest tingitud südamelihaste põletik on harvaesinev. Samas neid mehhanisme, mis sellise patoloogia tingivad, eriti hästi veel ei mõisteta." 

Küsimuse peale: "Mis asi on platvorm ja kuidas see erineb ogavalgust?", vastas Levi: "mRNA ja seda ümbritsevad nanolipiidid, on platvorm. Covidi vaktsiinides olev spetsiifiline antigeen on ogavalk."

Toimetas Karol Kallas