Euroopa Parlamendi liige Riho Terras kirjutas sotsiaalmeedias, et Politico artikkel, mis süüdistab Eestit Euroopa rahurahastu arvelt oma relvastuse uuendamises, jätab mulje infooperatsioonist ning selle ajastus on veider.
"Loo selget pahatahtlikust näitab valeväide, et Eesti andis Ukrainale nõukogudeaegseid Strela maa-õhk tüüpi rakette, aga asenduseks ostab Stingereid. Eesti relvastuses EI OLE Strela olnud ning see on tõestus, et tegemist on laimuga," märkis Terras.
"Oluline on, et see lugu ilmus perioodil, mil plaanitakse ühishankega soetada Ukrainale miljon mürsku," kirjutas Terras sotsiaalmeedias.
Poliitico üllitas teisipäeva hommikul artikli, mille andmetel arvestab Eesti Ukrainale saadetud relvade taasteväärtust suuremas mahus kui mitmed teised Euroopa Liidu riigid. Selle abil on riigil võimalik taotleda Euroopa Liidu riikide rahastatavast rahurahastust tagasi tavalisest suuremaid summasid.
Politicoga rääkinud anonüümsed diplomaadid ja ametnikud leidsid, et Eesti plaanib uuendada enda relvastust Euroopa rahurahastu arvelt.
8. veebruaril ilmus väljaandes Politico mahukas artikkel, milles kirjeldatati Venemaa paramilitaarse grupi Wagner ja selle juhi Jevgeni Prigožini võrgustiku toimimist ja tegevust.
Artikli andmetel üritas Prigožini võrgustik sekkuda ka Eesti poliitikasse: "Ühe dokumendi kohaselt kavatsesid Prigožini kaastöötajad 2019. aasta Euroopa Parlamendi valimiste eel toetada paremäärmuslikku euroskeptilist EKRE erakonda," kirjutas Politico.
Kindlas kõneviisis esines Politico toonases artiklis ka Balti kaitsekolledži teadur Viljar Veebel. "Koostöö sai alguse sellest, et EKRE soovis olla radikaalselt liberaalsete erakondade vastu ja neil oli hea meel selle väga professionaalselt koostatud paketi vastuvõtmise üle," sõnas Veebel Politico veergudel, kuigi võttis paar päeva hiljem oma sõnad tagasi.
Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna juhtfiguurid on Politico artiklit ja selle kodumaist kajastust korduvalt nimetanud vale ja laimu levitamiseks ning infooperatsiooniks.
Toimetas Markus Järvi