Foto: Bigstockphoto

Hanede looduslähedane kasvatamine, elektriautode diagnostika ja remont, organisatsiooni kestlik areng, vegantoidu valmistamise täiendkoolitus – kõike seda tahab hakata riik õpetama 15 miljonit eurot maksva roheoskuste programmi raames. 

Roheoskuste programm jaguneb suures pildis kaheks – rohepöördeks oluliste oskuste väljaselgitamine ning selle alusel kutse- ja kõrghariduse õppekavade arendamine, vahendab ERR. Teise osa moodustavad täiendkoolitused. 

„Nii saab Eestis sellel aastal osaleda 106 koolitusel circa 2600 õppijat. Ja selleks tõesti panustatakse 1,6 miljonit ja koolitused on osalejatele tasuta, eelkõige on need töötavale elanikkonnale, ettevõtete töötajatele ja õppeasutustele," märkis haridus- ja teadusministeeriumi täiskasvanuhariduse valdkonna peaekspert Ene Drenkhan.

Täiendkoolituste promomiseks kulutatakse omakorda veel 340 000 eurot turundus- ja kommunikatsioonistrateegia peale. 

Ettevõtja Jaak Nigul on programmi suhtes kriitiline: „See tundub kuidagi asendustegevusena, et kuhugi selline rohelinnukene kirja saada."

Nigulile sekundeerib riigikogu rahanduskomisjoni liige Aivar Sõerd, kes nendib, et see ei ole kõige otstarbekam taasterahastu kasutamine. 

Mõned näited veel roheoskuste koolitustest, millele peab riik vajalikuks Euroopa maksumaksja raha kulutada: ettevõtte jätkusuutlikkuse tööriistad, kaasaegne ehitusjuhtimine ja digiehitus, kestlik personalijuhtimine, kaasaegsed keskkonnasäästlikud sõidukid, säästva arengu väljakutsed muutuste juhtimisel ja keskkonnasäästlikkus teatris. 

Toimetas Markus Järvi