Tänavuse valimiskampaania tuhinas on end süürlannaga samale pildile sättimas Saksa kantsler Angela Merkel (sinises). Foto: Scanpix

Statistikaameti aastaraamatu andmetel on välismaise taustaga 18,6 miljonit ehk enam kui viiendik Saksamaa elanikku, vahendab Breitbart viitega väljaandele Die Welt.

Samuti osutab statistika tohutule erinevusele endise Ida-Saksamaa ja riigi lääneosa vahel.

Kui idaosas on välismaise taustaga elanike osakaal suhteliselt väike ehk keskmiselt 6,4 protsenti, siis läänes ulatub see kohati 30 protsendini (Bremeni liidumaal 30,5 protsenti).

Euroopa Liidu liikmesriikide seast on Saksamaal kõige tugevamini esindatud Poola kodanikud, keda elab ja töötab seal Schengeni raames kokku 783 000.

Kõige suurem ehk 15-protsendine osakaal on välismaise taustaga elanike seas türklastel, 10 protsendiga järgnevad poolakad.

Mälestusväärsel rändeaastal 2015 voolas Saksamaale arvuliselt kõige enam süürlasi – 329 379.

Palju tuli ka rumeenlasi ja poolakaid (vastavalt 212 282 ja 189 768), afgaanide, bulgaarlaste, iraaklaste ja itaallaste näitajad jäid juba alla saja tuhande.

Välismaise tausta all peetakse raportis silmas, et elanik ei ole sünnijärgselt sakslane või ei ole seda üks tema vanematest.