Rahvastikuminister Riina Solman Pelgulinna naistekliinikus lapseootel emadega kohtumas. Foto: Scanpix

Lasterikka Eesti jaoks peaksid nii üksikisikud, kodanikeühendused, riik kui ka meedia suhtuma lapsevanematesse ja suurperedesse toetavalt, kirjutab rahvastikuminister Riina Solman, väljendades ühtlasi arvamust, et lasterikkus peab saama normiks, mitte jääma erandiks.

Postimehes avaldatud artiklis juhib rahvastikuminister tähelepanu, et pooled eesti pered soovivad saada kolm või enam last ja seejuures soodustavad lasterikkust enim kaks tegurit – majanduslik heaolu ja ühiskondlik suhtumine.

“Kõik algab lihtsast küsimustest: “Mida peetakse normiks?” Täna võib väita, et normiks peetakse ennekõike kahelapselisi peresid ning lasterikkaid peresid saadab tihtipeale negatiivne varjund, mida justkui iseloomustaksid märksõnad toimetulek, sotsiaalprobleemid jms. Neid hoiakuid, norme ja suhtumist on vajalik ja võimalik ühiskonnas muuta,” kirjutab Solman.

Üksikisiku tasandil kutsub Solman üles avalikus ruumis lastesse ja nende vanematesse mõistvalt suhtuma ja vajadusel neid abistama.

Tähtsaks peab ta ka meedia tegevust: “Neljanda võimu kandjail on suur roll – kui lasterikkust ja vanemaks olemist kajastatakse positiivselt, siis avaldab see mõju tervele meie ühiskonnale.”

Toimetas Oto Tuul