Rootsi Demokraatide liider Johnny Åkesson valimiste päeval 9. septembril erakonna peol võidukat meeleolu väljendamas. Foto: Scanpix

Migratsioonivastased Rootsi Demokraadid koguvad tempokalt populaarsust olukorras, kus Rootsil pole ligi kolm kuud pärast parlamendivalimisi ikka veel valitsust.

Kui valimistel saavutas erakond 17,5-protsendilise toetuse, on populaarsus tänaseks tõusnud 19,2 protsendi tasemele, vahendab Sifo/Sveriges Radio küsitlust Breitbart.

Sellise tulemusega edastavad Rootsi Demokraadid hetkel mõõdukaid ning on populaarsuselt teine partei Rootsis pärast sotse (29 protsenti).

Üks peamisi põhjusi, miks Rootsi jätkab valitsuse ja peaministrita, on nn konservatiivse alliansi, eriti aga selles kaasa löövate liberaalide ja Keskerakonna keeldumine koostööst Rootsi Demokraatidega.

Teatavaid märke läbirääkimiste võimalikkusest “populistidega” on ilmutanud mõõdukate liider Ulf Kristersson, keda Keskerakonna esinaine Annie Lööf on selle eest noominud ning nentinud, et selline mõtteviis on “kurb”.

Hiljuti anti võimalus valitsust moodustada ka Lööfile endale, aga katse ebaõnnestus.

Toimetas Urho Meister