Afaganistani naised Foto: Piqsels

Moslemiilmas on usureegleid väänates võimalik kasutada lõbunaiste teenuseid ja praktika on levinud ka Rootsi, vahendab Rootsi väljaande SVT ajakirjanike uurimust Breitbart.

Lõbunaisega ühte heitmiseks tuleb imaamil klient ja teenuse ostuaja omavahel paari panna, millise "abielu" saab kohe peale teenuse kasutamist ära lõpetada. Rootsis levivale moslemite lõbunaiste lembusele said jälile uurivad ajakirjanikud, kes tegid koostööd teenusepakkujatega, vahendab Breitbart.

Shiia imaamid korraldavad selliseid sugulise vahekorra eesmärgil toime pandavaid võltsabielusid üle Rootsi.

Rootsi riikliku ringhäälingu SVT ajakirjanike sõnul küsivad imaamid selliste "abielude" eest tihti ka raha.

Lõbunaiste sõnul soovib vähemalt üks kümnest moslemist teenuse ostjast sõlmida enne vahekorda astumist petuabielu.

Sellised "abielud" kestavad tavaliselt tunni ja imaamide jaoks on tegemist äriga.

SVT ajakirjanikud lugesid kokku vähemalt 15 "lõbuabielusid" sõlmivat shiia vaimulikku, kes panid paari nii naisi kui mehi.

Rootsi politsei sõnul on selline praktika tõenäoliselt ebaseaduslik, tegemist võib olla inimkaubandusega ja seda võib käsitleda prostitutsiooni vahendamisena.

Rootsi shiia islamikogukondade presidendi Haider Ibrahimi sõnul võtab ta selliseid süüdistusi väga tõsiselt ja vaimulikud, kes selliselt tegevuselt tabatakse, jäävad oma tööst ilma  

Sarnased võltsabielud on islamimaailmas laialt levinud ja näiteks Afganistanis nimetatakse sellist prostitutsiooni "sekhaks".

Toimetas Karol Kallas