Vastsündinu väikesed varbad. Foto: Inna Astakhova/Bigstockphoto.com

Rootsi ametialaste vaidluste apellatsioonikohus lükkas tagasi kristlasest ämmaemanda palve võimaldada talle abortide tegemisest keeldumist.

Nagu vahendab LifeSiteNews, on Ellinor Grimmarki viimane võimalus pöörduda Euroopa Inimõiguste Kohtusse – samm, mille astumist ta alles kaalub.

“Ämmaemandana tahan ma praktiseerida ametit, mille keskmes on püüdlus iga hinna eest elu kaitsta ja päästa. Kas tervishoiutöötajaid peaks Rootsis sundima osalema protseduurides, millega hävitatakse elu selle varajases või hilises staadiumis? Keegi peab astuma väikeste laste poolele, keegi peab kaitsma nende õigust elule,” on Grimmark varasemalt öelnud.

Kirjeldamaks ametikaaslaste läbielamisi abordi sooritamisel meenutas Grimmark ajalehes Aftonbladet avaldatud artiklis ämmaemandat, kes rääkis talle, “kuidas ta hoidis oma kätel abordi tagajärjel sündinud elusat beebit. Ning kuidas ta nuttis meeleheitlikult, samal ajal kui beebi rapsis suutmatuse pärast hingata. Neil lastel ei ole isegi õigust valuvaigistitele. Ma ei saa sellises asjas osaleda.”

Grimmark käib tänaseni ämmaemandana tööl Norras, kus austatakse tema õigust südametunnistuse vabadusele.

Rootsi kohus: kristlasest ämmaemand peab osalema abortide tegemises