Rootsi politseinik läinud pühapäeval Rinkeby linnaosas lösutava rikutud sõiduauto juures. Foto: Fredrik Sandberg, AFP/Scanpix

Kriminoloogiaprofessor Leif GW Persson toetas koos tänaseks üleilmselt tuntud detektiivi Peter Springarega Rootsi telesaates esinedes täielikult viimase väiteid, et kriminaaljuhtumites domineerivad tohutul määral migrandid.

"Kriminaalsed immigrandid domineerivad tohutult," ütles Springare. "Sellist sorti kuritegude puhul on see nii ilmne. Väga tõsiste vägivaldsete kuritegude puhul."

"Jah, ma olen näinud sedasama," ütles Persson ja lisas, et "kel iganes silmad peas, võib näha, kes selliseid tegusid teevad."

"Üleesindatus on fakt," jätkas Persson ning toonitas, kuivõrd paljud kriminaalsed migrandid on pärit sellistest maadest nagu Iraak, Somaalia ja Afganistan, kusjuures kümnend tagasi tulid nad Türgist ja Balkanimaadest.

Nii Persson kui Springare tõid esile, et migrantide kuritegevusest kõnelemine on Rootsis suur tabu. "See on tabu. Ja see on nüüd nii ilmne. See on nii uskumatul kombel levinud. Ja ma vaatan neid kirju ja meile, mida ma saan väga paljudelt politseinikelt, kes töötavad tõsiste kuritegudega, mis kinnitavad neid andmeid," ütles Springare.

Persson omakorda nentis, et inimesed on tõrksad migrantide kuritegevusest teatama. "Ja kalduvus sellest rääkida kahaneb sedamööda, mida kõrgemal auastmel sa politseis oled," ütles professor.

"Aga see pole mingi saladus. See on probleem, kui seda teemat saab rõõmsasti vältida. Aga ajad muutuvad."

Pärast seda, kui USA president Donald Trump maailma silmad Rootsi probleemidele pööras, avaldas Breitbart kümme põhjust, miks multikulti-eksperiment põhjamaal põrumas on: tapmised varjupaigakeskustes, granaadirünnakud, politseinike läbipõlemine, nn no-go tsoonid, migrantide kuritegevuse tõsidus, alaealiste migrantide vägistamised varjupaigakeskustes, rootslaste vägistamine migrantide poolt, migrantide kuritegevuse kinnimätsimine Rootsi võimude ja meedia poolt, õpitulemuste halvenemine koolides migrantide tõttu ning välismaalaste kõrge töötusmäär.

Detektiiv Springare on politsei siseuurimise all rassiviha õhutamise pärast.

Värske politseiraporti järgi tõusis teadaolevate vägivaldsete kuritegude arv Rootsis mullu 3,5 protsenti.