Uusmõõdukad? Esimees Ulf Kristersson pärast äsjaseid üldvalimisi reipal sammul kaasmõõdukate ette astumas. Foto: Scanpix

Enam kui pooled Expresseni poolt küsitletud Mõõduka Koonderakonna 609 tegevpoliitikust sooviksid, et nende liider Ulf Kristersson alustaks dialoogi “populistlike” Rootsi Demokraatidega.

Sel esmaspäeval küsis Expressen mõõdukate rahvaesindajatelt kogu Rootsis: “Kas teie meelest võtavad mõõdukad vajaduse korral Rootsi Demokraatide abiga võimu?”

Küsimusele vastas jaatavalt 324 mõõdukat poliitikut, vahendab Breitbart.

Muuhulgas mainiti, et varasemad katsed Rootsi Demokraatide juhti Jimmie Åkessoni isoleerida ei ole toiminud, sest Rootsi Demokraatide kasvu ei ole õnnestunud välistada.

“Las nad [tulevad valitsusse ja] näitavad, kas nad blufivad või on ehtsad,” mõtleb mõõdukas.

Teine rahvaesindaja kirjutas, et “meie, mõõdukad, tahame olla parlamendis, et aktiivselt mõõdukat poliitikat ajada ja sotsialismile vastu seista.”

Mõlemad kõnealused erakonnad on deklareerinud tahet kuritegevus otsustavalt käsile võtta, nähes muuhulgas vajadust tuua politseile nn no-go tsoonidesse appi sõjavägi.

Sarnase poliitikapunktina soovitakse saavutada rangemad seadused radikaalse islamismi ohjamiseks.

Allianss valitsuse moodustamiseks oleks võimalik, kui Rootsi Demokraatidega nõustuksid koos töötama ka ülejäänud poliitilise spektri paremale tiivale paigutuvad erakonnad.

Varasemalt on kasvõi kaudselt sellist valmisolekut ilmutanud lisaks mõõdukatele vaid Kristlikud Demokraadid.