Rootsi politseinik: peaaegu kõik rasked kuriteod sooritavad immigrandid

Politseinik ja grupp Taani kaudu Rootsi saabunud migrante 2015. aasta 12. novembril Malmö raudteejaamas. Foto: Stig-Ake Jonsson, Reuters/Scanpix

Immigrandid sooritavad valdava osa rasketest kuritegudest Rootsis ning politsei kannatab ülekoormuse all, kirjutas detektiiv Peter Springare Facebookis.

Teenekas ohvitser tunnistas, et väljendus poliitiliselt ebakorrektselt, kuid toonitas, et peaaegu kõik rasked kuriteojuhtumid, millega ta läinud nädalal tegelema pidi, olid seotud immigrantidega.

Ta lisas, et nii on see olnud juba kümme aastat või enam, vahendab Breitbart.

Alustades oma läinud nädala kuritegude nimekirja, loetles politseinik: vägistamine, vägistamine, röövimine, raskekujuline kallaletung, kallaletung ja vägistamine, väljapressimine jne jne.

Ta jätkas: “Kahtlustatavad: Ali Mohammed, Mahmod, Mohammed, Mohammed Ali, jälle, jälle, jälle, Christopher… mida, kas tõesti? Jah, rootsi nimi on sisse sattunud narkokuriteo kaudu. Mohammed, Mahmod Ali, jälle ja jälle.”

Ning: “Riigid, mida läinud nädala kuriteod esindavad: Iraak, Iraak, Türgi, Süüria, Afganistan, Somaalia, Somaalia, jälle Süüria, Somaalia, teadmata, teadmata, Rootsi. Poolte kahtlustatavate osas ei saa me kindlad olla, kuna neil pole kehtivaid dokumente. Mis juba iseenesest tähendab, et nad valetavad oma rahvuse ja identiteedi kohta.”

Springare, kes on töötanud politseid 47 aastat ja läheb peatselt pensionile, on “nii ****** väsinud.”

Kuna kommentaatorid süüdistasid teda rassismis, postitas politseinik uue sõnumi: “Kui sa ei saa arutada kuritegevuse üle immigrantide hulgas, ilma et seda rassistlikuks propagandaks nimetataks, siis on asjad väga pahasti.”

Kriitikanooli on tulistatud ka teiste pihta, kes kriisile tähelepanu juhivad. Nii süüdistati tšehhi juurtega kirjanikku Katerina Janouchit “Vene propaganda” levitamises, kui too tõi esile, et inimesed tunnevad üha suuremat huvi relvadest tulistama õppimise vastu, kuna kardavad oma turvalisuse pärast.

Kui peaminister Stefan Löfven nimetas kirjaniku kommentaare kummalisteks, astus Janouchi kaitseks välja kodanik, kes ütles ajalehele Express: “Katerina juhtis tähelepanu sellele, et Rootsis on terve rida piirkondi, kuhu politsei, tuletõrje ja kiirabi ei lähe – ja nemad pole ainsad.”

Kui peate Objektiivi tegevust oluliseks, siis toetage seda annetusega! Annetuse vormistamine annetustelehel võtab vaid mõne hetke. Täname!