Taani Rahvapartei esimees Kristian Thulesen Dahl tunneb heameelt Rootsi Demokraatide edust ning on nördinud, et ülejäänud Rootsi erakonnad nendega suhelda ei soovi. Foto: Scanpix

Taani Rahvapartei on esmakordselt teatanud kavatsusest toetada Rootsi Demokraatide valimiskampaaniat, kuna mõlemad erakonnad valutavad südant migratsiooniga seonduvate kitsaskohtade pärast.

Seejuures jagus Taani erakonna esimehel Kristian Thulesen Thalil kiidusõnu Rootsi Demokraatide liidri Jimmie Åkessoni aadressil, kes tema “arvates teeb väga head tööd.”

“On täiesti hullumeelne, et teised Rootsi erakonnad tema ja Rootsi Demokraatidega ei räägi,” ütles Dahl.

Åkesson ja Dahl kohtusid hiljuti migrandirohkes Rootsi linnas Malmös ning tegid politsei ja ihukaitsjate saatel tiiru peale mitmele kurikuulsale no-go tsoonile nagu Rosengårdi eeslinn, kirjutab Breitbart.

Dahl on väljendanud heameelt selle üle, et Åkesson on suutnud tuua oma erakonna positsioonile, kus suur osa Rootsi valijaskonnast peab võtma seda tõsiselt.

Küsitluste valguses on Rootsi Demokraadid eriti populaarsed noorte seas. Erakond on toetanud mitmeid taanlaste ettepanekuid nagu komandanditundide kehtestamist no-go tsoonides ning getode lammutamist koos nendesse kogunenud migrantide ümberasustamisega, et vältida paralleelühiskondade kujunemist.

Taani euroskeptikud tajuvad brittides tõrvikukandjat