Twitteri, Facebooki ja Youtube'i logod Islamiriigi (ISIS) lipu taustal. Foto: Dado Ruvic, Reuters/Scanpix

Rootsi prokurörid on sisuliselt legaliseerinud Islamiriigi (ISIS) lahingulipu kasutuse, keeldudes esitamast süüdistust moslemile, kes selle oma Facebooki profiilipildiks seadis.

Otsus tulenes Rootsi seadusest, mille eesmärk on kaitsta vähemusi rassilise ja muud liiki vihkamise eest, kirjutab Breitbart.

Kuna otsuse langetanud prokurör Gisela Sjövall leiab, et ISIS vihkab kõiki, siis ei ole solvatud ühtegi konkreetset vähemusgruppi ning kuritegu ei ole toime pandud.

Prokurör Sjövall ütles ajalehele Hallands Posten: “Võib öelda, et antud olukorras ei saa lihtsalt Islamiriigi lipu lehvitamist vihakõneks pidada. See pole lugupidamatuse väljendamine ühegi [konkreetse] etnilise grupi suhtes.

ISIS väljendab igat liiki lugupidamatust, aga see on kõikide vastu, välja arvatud nende enda liikmed. Siin ongi dilemma, nad [solvavad] liiga suurt gruppi.

On öeldud, et võibolla [esineb] mingit liiki õhutamine, et see õhutab teisi toime panema kriminaalseid tegusid nagu mõrv, kuid see ei ole nii.”

Lipu lehvitaja eitas, et ta on Islamiriigi toetaja, ning selgitas, et tegemist on iidse islami kujundiga, mida ISIS on “kuritarvitanud”.