Inimesed õhtuhämaras Rootsis valgustatud kiriku taustal. Foto: Scanpix

Rootsi luterliku kiriku ja politsei vahel on lahvatanud tüli migrantide maalt välja saatmise pärast, vahendab Breitbart.

Nagu teatas Sveriges Radio, sooritas politsei nädalavahetusel reidi kiriku poolt toetatud ja rahastatud migrandilaagrisse ühes Skåne võõrastemajas ning viis sealt minema mitu dokumentideta peret.

Breitbarti sõnastuses "sotsiaalsetes ja religioossetes küsimustes ekstreemse liberaalsuse poolest maailmakuulus" Rootsi kirik on ka varasemalt võtnud endale volitused varjata võimukandjate eest väljasaatmisele kuuluvaid varjupaigataotlejaid.

Skåne politsei pressiesindaja Ewa-Gun Westfordi sõnutsi oli reid osa nende ametikohustuste täitmisest, "mille hulka kuulub inimeste ülesotsimine, kel ei ole enam õigust [Rootsi] kuningriigis elada."

Laagri korraldaja ja Malmö kirikuõpetaja Per Kristianssoni hinnangul oli kõik küll "formaalselt korrektne," kuid tema meelest "peaks kirik olema kaitstud koht kõigi inimeste jaoks."

Westford eitas kiriku õiguslikku alust majutada inimesi, keda otsib taga politsei. "Kaitstud tsoone ei ole. Ainult saatkonnad võivad niiviisi käituda," ütles ta.