Rootsis toimus meestevaba muusikafestival

Pilguheit publikule. Meestevaba muusikafestival Göteborgis võis olla esimene selline maailma ajaloos. Foto: Scanpix

Reaktsioonina Rootsit raputavatele seksuaalsetele kallaletungidele muusikafestivalidel leidis läinud nädalavahetusel Göteborgis aset üritus, kuhu meestena identifitseeruvaid meesterahvaid ei lastud – ei laulma, pilli mängima, koristama, tehnikat tassima, suupoolist pakkuma, turvateenust osutama ega uudislugusid kirjutama.

Küll aga tohtisid osaleda nn transseksuaalid ehk naistena identifitseeruvad mehed, kirjutab Breitbart.

Üritus on tekitanud palju segadust ja paksu pahameelt.

Mäletatavasti olid mõned transsoolised aktivistid vihased, et ainult naistele mõeldud muusikafestivali väravad on suletud üksnes bioloogiliste meeste ees.

Nad adusid, et sellega taheti justkui mõista anda, et transsoolised mehed pole päris mehed.

Tookord teatasid korraldajad, et võtavad kriitikat tõsiselt ja arutavad küsimust koheselt.

“Loomulikult on nad samavõrd isased,” konstateerisid korraldajad.

Kohe aga juhiti korraldajate tähelepanu ka sellele, et “te olete varasemalt väitnud, et transsoolised mehed teavad, mis tähendab olla haavatav ja allasurutud, just nagu naised, ning peaksid seetõttu olema teretulnud.”

Ja “mida siis teha ülejäänud meestega, kes me samuti haavatavad ja allasurutud oleme? Homoseksuaalsed mehed, mittevalged mehed? Ons nemad teretulnud? Ei mina teie loogikast aru saa. Mehed on mehed ja punkt,” pahandasid osad aktivistid.

Ka selle argumendi lubasid korraldajad korralikult läbi arutada.

Ilmselt jõuti arutelude käigus veendumusele, et “transmehed” pole piisavalt ohtlikud, et nad tara taha jätta.

Probleemid ei ole siiski lõppenud, sest riiklik diskrimineerimisombudsmanide büroo on käivitanud uurimise, kas mehi ei jäetud äkki kõnealuse festivali uste taha seadusvastaselt.

Samal ajal levib rahva hulgas arusaam, et seksuaalsete kallaletungide sagenemine on seotud 2015. aastal ägenenud immigratsiooniga.

Aastal 2016 süüdistati meediat koostöös politseiga, et mätsida kinni migrantidest noormeeste seksuaalseid kallaletunge tütarlaste vastu Sthlm-festivalil Stockholmis.

“Need on niinimetatud pagulasnoorukid, konkreetsemalt Afganistanist. Mitmed [nende] jõugust arreteeriti seksuaalse ahistamise eest,” võis lugeda lekkinud politseimemost.

“Seksirünnakute epideemia on iidne Rootsi fenomen!”

Kui peate Objektiivi tegevust oluliseks, siis toetage seda annetusega! Annetuse vormistamine annetustelehel võtab vaid mõne hetke. Täname!