40-aastane naine lahkus "eriti viimase paari-kolme aastaga" ohtlikuks muutunud Rootsist ning elab nüüd Ungaris, mis on "kõige ohutum" koht tänu oma seadustele ning otsusele mitte lasta sisse moslemitest migrante.

Meditsiinitöötaja, kelle ema on ungarlanna, rääkis kohalikule meediale, et kuna Rootsis pole inimestel "mingit kaitset" ning kui midagi juhtub, "ei tule politsei isegi välja," siis lahkuvad sealt tema teada päris paljud inimesed, sõbrad ja tuttavad – ka lastega pered.

"Päise päeva ajal ei saa Stockholmis metrooga sõita, sest migrandid ahistavad seal seksuaalselt naisi ning keegi appi ei tule," ütles ta, meenutades end kord isiklikult appi hüüdvat – kurtidele kõrvadele, sest kõrvalseisjad kardavad nuga saada.

Õnneks pääses ta tookord joostes põgenema, aga kõigil nii hästi ei lähe.

"Kohvikus istudes võib samuti keset päeva juhtuda, et sisse tormab 5–6 migranti, 15–16 aastasi, kes sind noaga ähvardavad," et võtta ära näiteks mobiiltelefon ja käekott.

Naise sõnutsi on kohalikel raske tööd leida, kuna ametiposte pakutakse eeskätt sisserännanutele. "Mul oli raske haiglas tööd saada," aga kui see tal lõpuks õnnestus, siis selgus, et "ligikaudu 80 protsenti kolleegidest on migrandid, moslemid – arstidest õdedeni, igal pool…"

"On see Stockholmis?" küsis ajakirjanik.

"Jah, Stockholmis, ja see on väga kuulus ülikooli haigla, Karolinska ja Danderydsi [haiglad], ja paljud Rootsi arstid ei leia kodumaal enam tööd – neil tuleb Norrasse minna.

Ja paljud rootslastest õed lähevad haiglast töölt ära, kuna isegi tööl ahistatakse neid seksuaalselt."

Kõige hullem on see, et kõik need asjad vaikitakse maha ning muu maailm ei kuule sellest midagi: "Kohapeal ainult teatakse neid asju."

Kui ajakirjanik mainis, et Ungaris ja Euroopas teatakse ilmselt vaid Stockholmis toimunud veoautorünnakust, kinnitas naine, et "kogu maal juhtub kogu aeg rohkem" kohutavaid asju.

Talle tuli kohe meelde, et "eile lasti Göteborgis päise päeva ajal tänaval maha kaks meest. Teie siin ei kuule sellest midagi."

Mõnda aega tagasi kimasid paar migranti oma motikatega ühes linnas ringi ja pildusid uulitsaile lõhkeaineid, meenutas naine. "Inimesed kartsid, keegi oleks võinud viga saada."

Kui politseisse helistati, saadi vastuseks, et kohale ei tulda ning "meil on tarvis neid mõista – nad on ju sõjast räsitud maalt meile siia tulnud… Laske neil olla ja minge kusagile peitu, kauplusse või kohvikusse."

Foto Stockholmi eeslinnast Husbyst: Scanpix